odwołanie
Artykuł
07.07.2020 Kadry i płace

Wypowiedzenie umowy o pracę może zostać złożone przez pracodawcę lub pracownika. Należy je sporządzić na piśmie. W przypadku pracowników pracujących na czas nieokreślony pracodawca musi wskazać przyczynę wypowiedzenia umowy o pracę.

Interpretacja
05.04.2019 Podatki

Skutki podatkowe uzyskania spłaty w związku ze zniesieniem współwłasności spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego Zwolnienie od podatku dochodu z odpłatnego zbycia udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe

Interpretacja
26.07.2018 Podatki

Czy z tytułu przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia obligacji w roku 2017 r. Wnioskodawczyni przysługują koszty uzyskania przychodu w wysokości wydatków poniesionych pierwotnie na ich nabycie, czy też dokonując darowizny, a następnie odwołując darowiznę, Wnioskodawczyni utraciła prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych na nabycie obligacji?

Artykuł
05.04.2018 Kadry i płace

Pracodawca, składając pracownikowi wypowiedzenie umowy o pracę, powinien je złożyć w formie pisemnej. Powinno ono zawierać pouczenie o możliwości odwołania się do sądu pracy w ciągu 21 dni od jego otrzymania. Natomiast w przypadku umów na czas nieokreślony w wypowiedzeniu należy podać jego przyczynę.

Porada
12.12.2017 Ubezpieczenia

PROBLEM Nasza pracownica jest zatrudniona od 1 kwietnia 2016 r. Najpierw zawarliśmy z nią umowę na czas określony 6 miesięcy, a potem na rok. Po ostatniej umowie terminowej zaproponowaliśmy tej osobie zatrudnienie na czas nieokreślony, awans i znaczącą podwyżkę w związku z większym zakresem odpowiedzialności na nowym stanowisku. Jednocześnie jednak zmniejszeniu uległ wymiar czasu jej pracy - do 3/4

Artykuł
02.09.2016 Kadry i płace

W postępowaniu przed organami czy urzędami państwowymi obowiązuje zasada pisemności. Tak jest również w relacjach między Państwową Inspekcją Pracy a kontrolowanymi podmiotami. Umiejętne prowadzenie korespondencji z PIP przy wykorzystaniu przysługujących pracodawcy uprawnień może pomóc w uniknięciu sankcji, jakie może nałożyć na pracodawcę ten urząd za naruszenie przepisów prawa pracy.

Interpretacja
25.03.2015 Podatki

Jak prawidłowo określić datę nabycia powyższych nieruchomości dla potrzeb stosowania przepisów odnoszących się do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych sprzedaży nieruchomości?

Interpretacja
17.12.2014 Podatki

podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie określenia daty nabycia nieruchomości w przypadku odwołania darowizny oraz w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy dożywocia

Interpretacja
16.12.2014 Podatki

Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży nieruchomości w przypadku: przekazania środków ze sprzedaży w drodze darowizny na rzecz brata a wydatkowania na cele mieszkaniowe środków pochodzących z darowizny od babki albo przekazania środków ze sprzedaży w drodze darowizny na rzecz brata a następnie odwołania darowizny, zwrotu środków przez brata i wydatkowania ich w ustawowym terminie

Interpretacja
21.10.2014 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym koszty wynagrodzenia Kancelarii mogą być zaliczone w ciężar kosztów uzyskania przychodu na zasadach, określonych w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
23.01.2014 Podatki

Czy koszty postępowania odwoławczego z tytułu wpisu od odwołania oraz wynagrodzenia pełnomocnika stanowią koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 Ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku od osób prawnych?