Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.
Rozliczenie i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki (opcja cash-out)
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości po zwrotnym przeniesieniu prawa własności lokalu.
Skutki podatkowe i obowiązki z tytułu odstąpienia od zawartej umowy sprzedaży nieruchomości.
Zbycie nieruchomości. Zwrotne przeniesienie nieruchomości i ponowne jej zbycie. Czy pierwsze zbycie stanowi źródło przychodu? Podstawa obliczenia podatku w związku ze zbyciem tej samej nieruchomości po raz drugi (koszty uzyskania przychodów).
Uznanie wynagrodzenia wypłacanego przez klientów w związku z odstąpieniem od umowy za wynagrodzenie z tytułu odpłatnego świadczenia usług, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy.
Zbycie nieruchomości, która została zwrócona na mocy odstąpienia od umowy sprzedaży.
Pracodawca może podpisać z pracownikiem umowę o zakazie konkurencji, która zabrania wykonywania pracy dla podmiotu prowadzącego działalność konkurencyjną. Taka umowa może być zawarta na czas trwania stosunku pracy, a także po jego zakończeniu.
Ustalenie czy wydatek w postaci wynagrodzenia z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy może być uznany za koszt uzyskania przychodu.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości przez Wnioskodawczynię, która to nieruchomość została jej wcześniej zwrócona na mocy odstąpienia od umowy sprzedaży?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia daty nabycia nieruchomości oraz kosztów uzyskania przychodów.
Czy Wnioskodawca będzie mógł na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione w związku z realizacją umowy, od której wykonania odstąpił Inwestor/Zamawiający?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie stanu faktycznego nr 2 dotyczącego możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowania zapłaconego przez Wnioskodawcę za niewykonanie usług określonych w umowie.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przedstawionego stanu faktycznego dotyczącego możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zadatku utraconego przez Wnioskodawcę.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconej Gwarantowi kwoty stanowiącej równowartość utraconego wadium
Czy opisane w stanie faktycznym wydatki na zapłatę kary umownej oraz kwoty waloryzacji liczonej od tej kary stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki?
Czy całą wartość rekompensaty może opodatkować Wnioskodawca, natomiast współdzierżawca byłby zwolniony z rozliczania tej rekompensaty w swoim rozliczeniu rocznym z racji zrzeczenia się rekompensaty, której faktycznie nie otrzymał?
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zapłacone kary umowne wynikające z odstąpienia od dalszej realizacji Umowy oraz Umów szczegółowych zawartych z Nadleśnictwami?
czy w związku z przedterminowym rozwiązaniem Umowy i wynikającym z niego obniżeniem wynagrodzenia należnego Wnioskodawca powinien wystawić na rzecz Dzierżawcy fakturę korygującą dokumentującą obniżenie wynagrodzenia z tytułu czynszu dzierżawnego w terminie rozwiązania Umowy
Czy prawidłowe jest traktowanie odszkodowania wypłaconego przez najemcę wynajmującemu z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu, jako świadczenia pieniężnego niepodlegającego opodatkowaniu VAT, gdyż nie stanowi ono wynagrodzenia za świadczenie usług?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kar umownych wypłaconych przez Spółkę na rzecz Wykonawcy w związku z zatrudnieniem kilku pracowników Wykonawcy oraz rozwiązaniem Umowy przed terminem jej wygaśnięcia.
Opodatkowanie i udokumentowanie otrzymanej od kontrahenta zapłaty z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu.