W zakresie przyjęcia, że wydatek na dodatkową odprawę pośmiertną na rzecz najbliższej rodziny zmarłego pracownika Spółki nie stanowi wydatku niezwiązanego z działalnością gospodarczą.
W zakresie ustalenia, czy Spółka może dokonać odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 w związku z ust. 2 pkt 1-1a Ustawy o CIT wymienionych Składników Wynagrodzenia B+R w proporcji czasu pracy z miesiąca poprzedzającego miesiąc wypłaty wynagrodzenia zgodnie z przedstawionym opisem stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą dodatkowej odprawy pośmiertnej przysługującej rodzinie zmarłego pracownika.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - odprawa pieniężna wypłacona w związku z wyrokiem sądu.
Obowiązek rozliczenie podatku VAT w Polsce z tytułu nabycia towarów.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania odprawy otrzymanej na podstawie wyroku sądu.
Wydanie interpretacji w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych dotyczącej zastosowania ulgi B+R.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz odliczenie podatku VAT od nabywanych usług.
Obowiązki płatnika w zakresie opodatkowania świadczenia zasądzonego wyrokiem sądu.
Prawo do zastosowania w eksporcie towarów stawki podatku w wysokości 0% na podstawie otrzymanego od firmy kurierskiej dokumentu „Proof of Export”.
Opodatkowanie świadczeń przyznanych na podstawie orzeczenia sądu z ZEA
Zwolnienie przedmiotowe w związku z wypłatą odszkodowania za niezgodne z prawem wypowiedzenie umowy o pracę oraz odprawy pieniężnej przyznanej na podstawie Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.
Czy wydatek poniesiony na wypłatę odprawy pieniężnej dla pracownika, z którym rozwiązywana jest umowa o pracę, będzie kosztem uzyskania przychodu w sytuacji, gdy wypłacona odprawa nie wynika z przepisów powszechnie obowiązującego prawa (odprawa dobrowolna)?
Możliwość zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów.
Opodatkowanie odprawy emerytalnej oraz odprawy z tytułu rozwiązania stosunku pracy
Skutki podatkowe otrzymania odprawy (zasądzonej wyrokiem sądu) i odsetek od tej odprawy.
Czy wszystkie przedstawione w stanie faktycznym koszty wynagrodzeń i świadczeń oraz związane z nimi składki na ubezpieczenia społeczne, w części finansowanej przez pracodawcę, związane z pracownikami zatrudnionymi w celu realizacji działalności badawczo-rozwojowej, stanowią koszty kwalifikowane w rozumieniu art. 18d ust. 2 pkt 1 UPDOP?
Czy od otrzymanej odprawy pieniężnej na podstawie wyroku sądowego potrąca się podatek dochodowy w myśl art. 21 ust. 1 pkt 3 lit b) podatku dochodowego od osób fizycznych czy też jest ona wolna od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b tej ustawy?
W zakresie skutków podatkowych wypłaty wynagrodzenia z tytułu zakazu konkurencji.
1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Wynagrodzenie należne Wnioskodawcy z tytułu Przedłużonego Zakazu Konkurencji, nie jest odszkodowaniem w rozumieniu art. 30 ust. 1 pkt 15 ustawy PIT, a tym samym nie powinno podlegać opodatkowaniu zgodnie z zasadami określonymi w tym artykule? 2) W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie 1: czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy
Obowiązek uwzględnienia w zeznaniu podatkowym otrzymanego świadczenia (odprawa pieniężna wypłacana na podstawie przepisów o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników).