Kwestia opodatkowania sprzedaży budynków posadowionych na działce nr … oraz zwolnienia od podatku sprzedaży działki nr … i części działki nr … .
Wycofanie nieruchomości ze środków trwałych Spółki cywilnej i przekazanie jej do majątków prywatnych wspólników będzie czynnością opodatkowaną podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy korzystającą ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Zbycie całości lub części udziału w nieruchomości nabytego w dziale spadku oraz zniesienie współwłasności ponad udział w spadku.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej w celu jej dalszego wynajmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem ww. nieruchomości i w związku z poniesionymi nakładami na nieruchomość.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej przez jednego z małżonków.
Uznanie za wartość początkową Nieruchomości 2 wartości Wierzytelności w części odpowiadającej wartości netto Nieruchomości 2 widniejącej na fakturze dokumentującej dostawę Nieruchomości 2, uznanie wartości netto Nieruchomości 2 jako wynagrodzenie za usługę stanowiącą koszt pośredni, zaliczany do kosztów uzyskania przychodów w momencie ujęcia go w księgach rachunkowych oraz ustalenie wartości początkowej
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczenia usług najmu prywatnego nieruchomości, - podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości do majątku prywatnego, - brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT w związku z ww. czynnością wycofania nieruchomości.
Wycofanie nieruchomości ze spółki cywilnej do majątków prywatnych wspólników.
Określenie przychodów i kosztów dla transakcji zamiany nieruchomości, skutków podatkowych konwersji wierzytelności na udziały oraz możliwości amortyzacji budynków otrzymanych w wyniku zamiany nieruchomości.
Skutki podatkowe wprowadzenie darowanej nieruchomości do ewidencji środków trwałych oraz wykorzystania jej jako wkłady niepieniężnego do spółki będącej podatnikiem CIT.
Wycofanie nieruchomości, wynajem i opodatkowanie ryczałtem ewidencjonowanym.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wycofanej z ewidencji środków trwałych spółki cywilnej.
Czy dochód wynikający z różnicy pomiędzy przychodami otrzymanymi z tytułu zaliczek na pokrycie utrzymania części wspólnych wspólnoty a ich kosztami skoro zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów utrzymania części wspólnych podlega zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Czy otrzymane zaliczki z tytułu wpłat właścicieli na utrzymanie ich apartamentów
Przeniesienie udziałów w lokalach z majątku wspólnego wspólników spółki cywilnej do ich majątków osobistych.
Skutki podatkowe otrzymania nieruchomości w związku z wystąpieniem ze spółek cywilnych.
Skutki podatkowe wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej oraz jej najmu.
Skutki podatkowe związane z wycofaniem nieruchomości z działalności gospodarczej na najem prywatny.
Niepodleganie opodatkowaniu należności otrzymanych od współwłaścicieli nieruchomości objętych zarządem przymusowym z tytułu utrzymania części wspólnych i braku obowiązku wystawienia faktury. Niepodlegania opodatkowaniu wynagrodzenia otrzymanego z tytułu zarządzania nieruchomościami objętymi zarządem przymusowym i braku obowiązku wystawienia faktury.
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces do kosztów uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku numerem 2)
Prawo do zaliczenia zapłaconego wynagrodzenia za sukces do kosztów uzyskania przychodów