Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych w związku z pobytem i rehabilitacją niepełnosprawnego dziecka w przedszkolu integracyjnym.
Możliwość dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na zakup materiałów związanych z przystosowaniem łazienki do potrzeb wynikających z niepełnosprawności.
Możliwość dokonywania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego dla potrzeb związanych z niepełnosprawnością i złożenia korekty zeznania za wcześniejszy rok.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na wyposażenie pomieszczenia do prowadzenia ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Brak możliwości uwzględnienia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na: telewizor, komputer typu laptop, tablet oraz głośnik typu soundbar, z uwagi, że sprzęt ten nie spełniał warunku indywidualnego przeznaczenia.
Możliwości odliczenia od dochodu - w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatków na zakup sensora do systemu ciągłego monitorowania glikemii w czasie rzeczywistym.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w odniesieniu do wydatku poniesionego na zakup i montaż klimatyzacji, jako wydatku na przystosowanie budynku i potrzeb indywidualnych wynikających z niepełnosprawności.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w zw. z poniesieniem wydatku na zakup pompy insulinowej i systemu do ciągłego monitorowania.
Możliwość odliczenia wydatków poniesionych na zakup peruki w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Wydatek poniesionego na zakup skutera trójkołowego elektrycznego, nie spełnia kryteriów ulgi rehabilitacyjnej, o których mowa w art. 26 ust. 7a pkt 2 i 3 ustawy PIT.
Czy osoba niepełnosprawna, która kupiła na współwłasność samochód osobowy może skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Możliwość odliczenia poniesionego wydatku w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Możliwość odliczenia od dochodu wydatków poniesionych w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży produktów wytworzonych przez uczestników B (osoby niepełnosprawne) w ramach realizowanego programu rehabilitacji.
Od 1 stycznia 2022 r. można ubiegać się o świadczenie wyrównawcze dla osób uprawnionych do wcześniejszej emerytury z tytułu opieki nad dziećmi wymagającymi stałej opieki. Wysokość świadczenia wyrównawczego zostanie ustalona jako różnica między kwotą świadczenia pielęgnacyjnego a kwotą pobieranego przez uprawnioną osobę świadczenia emerytalno-rentowego.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej (wydatek na aparat słuchowy i baterie do aparatu ułatwiających wykonywanie czynności życiowych córki Wnioskodawczyni - niepełnosprawność dziecka datuje się od wczesnego dzieciństwa) - nie przysługuje prawo do odliczenia od dochodu ww. wydatków jako wydatków na cele rehabilitacyjne, bowiem nie zostanie spełniony warunek uprawniający do skorzystania z ww
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na przystosowania łazienki z wanną na łazienkę z kabiną prysznicową.