W zakresie zasadności wyłączenia z opodatkowania umów pożyczki oraz zmiany umowy spółki związanej z podwyższeniem kapitału zakładowego i wniesieniem dopłat.
Zwolnienie z opodatkowania umowy sprzedaży nieruchomości jako dokonanej w sprawach nauki, szkolnictwa i oświaty i jej późniejszy wynajem.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Brak opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych pożyczki zaciągniętej przez stowarzyszenie na pokrycie wkładu własnego w projekcie dotyczącego nauki i szkolnictwa.
Dokonywanie odliczeń w ramach ulgi prorodzinnej za 2019 i 2021 rok przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie wobec małoletniego dziecka oraz wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego przez obojga rodziców wobec pełnoletniego studiującego dziecka, które uzyskało pełnoletność w trakcie 2019 r.
Czy nabycie przez Uczelnię na podstawie umowy sprzedaży nieruchomości w celu rozbudowy infrastruktury Uczelni dla potrzeb jej działalności statutowej będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy umowy sprzedaży już zakupionych oraz mających zostać zakupionych w przyszłości materiałów bibliotecznych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Zasadność wyłączenia z opodatkowania umów pożyczki oraz zmiany umowy spółki związanej z podwyższeniem kapitału zakładowego i wniesieniem dopłat.
Czy umowa sprzedaży, na podstawie której likwidowana Uczelnia zbywa swój majątek korzysta z wyłączenia, o którym mowa w art. 2 pkt 1 lit. f) i kupujący nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku?
Czy umowa sprzedaży, na podstawie której likwidowana Uczelnia zbywa swój majątek korzysta z wyłączenia, o którym mowa w art. 2 pkt 1 lit. f) i kupujący nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku?
Nie ma przeszkód prawnych, aby zaliczyć wydatki na podjęte przez Wnioskodawcę niestacjonarne studia inżynierskie na kierunku budownictwo do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Czy koszty poniesionej nauki można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w planowanej działalności gospodarczej? Jeśli tak, to przez jaki okres czasu koszty podlegają odliczeniu?
Ustalenie, czy usługi w zakresie pobytu zorganizowanych grup dzieci i młodzieży podczas wakacji, ferii zimowych i przerw świątecznych, w ramach którego realizowany jest stały program edukacyjno-wychowawczy, mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.
Czy zakup nieruchomości przez Wnioskodawcę w celu prowadzenia szkoły podstawowej nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków związanych z odbywaniem studiów magisterskich.
W związku z zaistniałym stanem faktycznym, czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów prowadzonej działalności gospodarczej wydatki ponoszone na czesne i inne koszty?
Czy opłaty miesięczne za studia mogą być kosztem uzyskania przychodu?
Czy działalność statutowa prowadzona przez Fundację w zakresie realizacji celów określonych w jej Statucie może stanowić podstawę do skorzystania ze zwolnienia dochodów Fundacji przeznaczonych na realizację tych celów, przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy ponoszone przez Fundację opisane we wniosku wydatki związane z realizacją celów statutowych określonych w § 6 Statutu, spełniają warunek faktycznego wydatkowania dochodów na cele określone w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy pokrywanie przez Fundację kosztów ogólno-administracyjnych w przypadku finansowania ich z dochodu zwolnionego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy uznać za wydatkowanie dochodu zwolnionego zgodnie z przeznaczeniem?
Czy koszty związane z podjętymi studiami (czesne, materiały dydaktyczne, dojazdy) mogą zostać odliczone?
Czy wartość nagród, które wydawane będą przez Wnioskodawcę osobom fizycznym będącym laureatami organizowanych przez Niego konkursów, korzystać będzie ze zwolnienia z podatku określonego w art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?