Określenie przychodu z tytułu wystąpienia wspólnika ze spółki jawnej.
Czy zysk ze sprzedaży energii elektrycznej uzyskanej z farmy fotowoltaicznej przeznaczony na koszty utrzymania nieruchomości, tj. koszty zakupu energii elektrycznej potrzebnej na części wspólne (wieczorami i nocami nie będzie produkcji energii elektrycznej, a zużycie będzie potrzebne), zakupu ciepła sieciowego, kosztów administracji, sprzątania terenu Wspólnoty, utrzymanie zieleni, odśnieżania, itp
Na moment połączenia po stronie Zainteresowanego wystąpi przychód o którym mowa w art. 24 ust. 8 ustawy o PIT w wysokości nadwyżki wartości emisyjnej akcji/udziałów Spółki Przejmującej przydzielonych wspólnikowi Spółki Przejmowanej ponad wartość wydatków na nabycie lub objęcie udziałów/ akcji Spółki Przejmowanej obliczonych zgodnie z art. 22 ust. 1f albo art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o PIT.
Dotyczy ustalenia czy: - nadwyżka z produkcji energii wypłacana przez dostawcę energii na konto wspólnoty, będzie przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi; - środki te wykorzystane na cele utrzymania budynku lub zasilenie funduszu remontowego, powinny być obarczone podatkiem CIT.
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki.
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?
Dotyczy ustalenia czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów Spółki, przekazana na kapitał zapasowy Spółki podwyższającej kapitał skutkowała będzie dla tej Spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki.
Wypłata środków pieniężnych na rzecz członków Kółka rolniczego, w ramach podziału nadwyżki bilansowej (powstałej w wyniku sprzedaży nieruchomości), która jak Państwo wskazują mieści się w celach statutowych Kółka Rolniczego, podlega zwolnieniu z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 39 ustawy o CIT i nie spowoduje powstania obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.
Różnice kursowe (dodatnie i ujemne) z tytułu spłat kredytów walutowych, pełniących funkcję instrumentów zabezpieczających oraz koszty i prowizje związane z transakcjami zabezpieczającymi nie mieszczą się w definicji kosztów finansowania dłużnego zawartej w art. 15c ust. 12 ustawy o CIT, a tym samym pozostają bez wpływu na określenie kosztów finansowania dłużnego. Odsetki i prowizje od kredytu mieszczą
Dotyczy ustalenia, czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki.
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Czy zgodnie z opisanym we wniosku zdarzeniem przyszłym, Wnioskodawca jest zobowiązany do ustalenia dochodu z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy opisana w stanie faktycznym Nadwyżka kosztów poniesiona przez Spółkę w latach 2018-2021 i wyłączona przez Wnioskodawcę w tych latach z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 w związku z art. 15e ust. 12 ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym do końca 2021 r., może zostać w 2022 r. w całości rozpoznana jako koszt uzyskania przychodów?
Czy w związku z dokonaniem przekształcenia w spółkę akcyjną a następnie wybraniem opodatkowania ryczałtem od spółek kapitałowych w tym samym roku, wystąpi u Spółki na dzień przekształcenia tzw. dochód z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy CIT, w kwocie odpowiadającej nadwyżce wartości księgowej Znaku ponad jego wartość podatkową.
Określenie przychodu z tytułu wystąpienia wspólnika ze Spółki jawnej oraz brak możliwości pomniejszenia otrzymanych przez Wnioskodawczynię środków pieniężnych z tytułu wystąpienia ze Spółki jawnej o wydatki poniesione przez spadkodawcę na objęcie udziałów w Spółce.
w zakresie ustalenia, czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki
1. Czy, zakładając, że Wnioskodawca poprawnie dokonał wyboru ryczałtowego formy rozliczania kosztów pośrednich (zgodnie z wymogami prawnymi ubiegania się o dofinansowanie) przychód (nadwyżka) powstały w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota otrzymanego dofinansowania będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym
Prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie walut wirtualnych poniesionych przed dniem 1 stycznia 2019 r. i nieodliczonych od przychodów przed dniem 1 stycznia 2019 r.