Na skutek połączenia przez przejęcie spółki zależnej stronie Spółki Przejmującej nie powstanie przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c, 8d, 8f i 8ba.
Skutki podatkowe wydania przedsiębiorstwa w trybie datio in solutum w miejsce obowiązku zapłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, że czynność wycofania Nieruchomości do majątku prywatnego będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy ww. transakcji oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT.
Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę udziałów we współwłasności samochodu osobowego na Państwa rzecz jako wspólników będzie umową nienazwaną, to wskazane nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.
Przekazanie wspólnikowi majątku polikwidacyjnego, który obejmuje jego wierzytelność względem Spółki.
Podatek od towarów i usług dotyczący opodatkowania czynności przekazania Nieruchomości z majątku spółki do majątku prywatnego wspólników i dokonania korekty VAT w związku z tą transakcją.
Skutki podatkowe dla właściciela spółki jawnej w związku z jej przekształceniem w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skutki podatkowe wypłaty zysków po przekształceniu spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Wycofania samochodów ze spółki jawnej i przekazania ich własności do majątków wspólników tej spółki.
Wycofania samochodów ze spółki jawnej i przekazania ich własności do majątków wspólników tej spółki.
1. W jaki sposób należy określić ustaloną na dzień łączenia wartość rynkową majątku Spółki Przejmowanej, stanowiącą przychód Spółki Przejmującej, w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 8c i 8d ustawy o CIT. 2. Czy przeprowadzenie Połączenia, polegającego na przeniesieniu całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą, będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego, w rozumieniu art. 12 ust. 1
Skutki podatkowe wycofania samochodu ze spółki komandytowej przekazania do majątku prywatnego wspólników tej spółki.
Brak opodatkowania czynności wycofania z majątku Spółki Składników I do majątku Wspólników, zwolnienie od podatku VAT czynności wycofania z majątku Spółki (ewidencji środków trwałych) Składników II, oraz sposobu dokonania korekty podatku naliczonego.
Przeniesienie udziałów w lokalach z majątku wspólnego wspólników spółki cywilnej do ich majątków osobistych.
1. Czy w wyniku planowanego Połączenia, Spółka Przejmująca wstąpi we wszelkie prawa i obowiązki przewidziane w przepisach prawa podatkowego związane z działalnością Spółki przejmowanej (sukcesja uniwersalna). 2. Czy w przypadku Połączenia Spółki Przejmującej ze Spółką Przejmowaną, które to Połączenie zostanie przeprowadzone z uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, a w szczególności jego głównym ani
Czy w ramach podziału przez wydzielenie majątek przenoszony i pozostający będą stanowiły ZCP w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT i art. 93c Ordynacji podatkowej. Czy objęcie 100% udziałów w nowej spółce spowoduje powstanie przychodu z art. 12 ust. 1 pkt 8b, 8ba, 8bb, 8bc, 8c 8d, 8e, 8f w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 12 i pkt 3e ustawy o CIT. Czy powstanie podlegająca amortyzacji wartość firmy, o której
Dotyczy wycofania składnika majątku ze spółki jawnej do majątku prywatnego.
Czy Spółka w wyniku przeprowadzenia połączenia odwrotnego osiągnęła przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Wniesienie całości udziałów w Przedsiębiorstwie w spadku przez wszystkich Spadkobierców do utworzonej przez Nich Spółki stanowiące całość Przedsiębiorstwa w spadku zdolnego do kontynuowania działalności gospodarczej tego przedsiębiorstwa, będzie podlegać wyłączeniu od opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych z tytułu zmiany umowy spółki osobowej stanowi wartość wszystkich wkładów wniesionych do tej spółki w związku z przekształceniem.
Wycofanie nieruchomości z ewidencji środków trwałych spółki cywilnej i przekazanie jej do majątku prywatnego a obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie wspólników spółki.