Interpretacje

Interpretacja
13.02.2020 Podatki

Odliczenie w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych przez rodzica na zakup komputera, tabletu oraz zegarka jako wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych niepełnosprawnego syna Wnioskodawczyni, mieszczące się w dyspozycji art. 26 ust. 7a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od dochodu w zeznaniu podatkowym o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej

Interpretacja
19.06.2019 Podatki

Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty wynagrodzeń, honorariów i innych świadczeń osobom realizującym Projekt Bliźniaczy.

Interpretacja
29.03.2019 Podatki

Możliwość odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na leczenie onkologiczne, za hotel po chemioterapii leczeniu onkologicznym, bilety za dojazd do ...

Interpretacja
08.11.2018 Podatki

Zwolnienie od podatku VAT usług zakwaterowania (z wyżywieniem, bądź bez wyżywienia) rodzica lub opiekuna pacjenta na oddziale w trakcie leczenia szpitalnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18.

Interpretacja
02.02.2018 Podatki

PIT - w zakresie opodatkowania świadczeń wypłacanych ekspertom mających miejsce zamieszkania w Polsce.

Interpretacja
25.01.2016 Podatki

Czy wypłacone na podstawie prawomocnego wyroku kwoty zadośćuczynienia, odszkodowania, odsetek z nimi związanych oraz zwrotu kosztów sądowych na rzecz powoda (pacjenta) oraz kosztów sądowych na rzecz Skarbu Państwa (sądu) można traktować jako koszty uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

Interpretacja
23.07.2015 Podatki

Czy wydatki na przejazdy na leczenie szpitalne oraz na zakup: telefonu komórkowego, laptopa, komputera oraz opłaty na funkcjonowanie tych urządzeń podlegają odliczeniu w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej?

Interpretacja
05.06.2014 Podatki

ulga rehabilitacyjna - podkłady, wkłady anatomiczne, strzykawki, cewniki, dojazd na zabiegi rehabilitacyjne własnym samochodem

Interpretacja
23.01.2014 Podatki

ulga rehabilitacyjna terapia psychologiczna, dojazd na zabiegi własnym samochodem

Interpretacja
15.10.2012 Podatki

Brak zwolnienia od podatku VAT dla usług organizacji turnusów rehabilitacyjnych.

Interpretacja
13.01.2012 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT usług polegających na leczeniu, zakwaterowaniu i opiece nad pacjentem kierowanym do szpitala przez sąd lub prokuraturę.

Interpretacja
21.06.2011 Podatki

Czy Spółka ma możliwość zaliczenia do kosztów podatkowych zadośćuczynienia wraz z odsetkami, renty uzupełniające, kosztów leczenia z tytułu wypłaty zasądzonego wyroku na pracownika w związku z wypadkiem przy pracy?

Interpretacja
23.03.2011 Podatki

Czy poniesione przez wnioskodawczynię i jej męża koszty leczenia endowaskularnego potwierdzone załączonymi kopiami przelewów oraz wystawionymi fakturami mogą być odliczone w ramach ulgi rehabilitacyjnej w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2010 rok?

Interpretacja
27.01.2011 Podatki

Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?

Interpretacja
24.08.2010 Podatki

Dokonana na podstawie zawartej ugody pozasądowej wypłata na rzecz pracownika z tytułu wypadku przy pracy nie podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Powyższe skutkuje tym, że Spółka jako płatnik zobowiązana jest pobrać i odprowadzić do urzędu skarbowego należny podatek dochodowy.

Interpretacja
02.08.2010 Podatki

1. Czy kwota odliczenia środków pieniężnych wydatkowanych na dostosowanie samochodu do potrzeb wynikających z inwalidztwa jest kwotą limitowaną? Czy np. wydana kwota ok. 48.000 zł na dostosowanie samochodu do inwalidztwa, w autoryzowanej firmie motoryzacyjnej dla tego typu samochodu potwierdzona fakturą może być przez Urząd Skarbowy limitowana? 2. Jak należy odliczyć kwotę wydaną na dostosowanie samochodu

Interpretacja
12.02.2010 Podatki

Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?

Poprzednia Następna