Możliwość zaliczenia wynagrodzenia za usługi doradcze do kosztów uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia, czy wydatki związane z realizacją projektów stanowią koszty uzyskania przychodów; Czy dotacja z C stanowi przychód zwolniony z PDOP; Jeżeli organ oceni stanowisko w zakresie pytania nr 2 jako negatywne, to czy dotacja z C nie stanowi przychodu podatkowego w związku z tym, że z dofinansowania zostaną pokryte wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zaliczenia wydatków związanych z uczestnictwem pracowników Spółki w programie motywacyjnym do kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związanych z przychodami oraz określenie momentu dokonania korekty kosztów rozliczonych do momentu nabycia Akcji przez Osobę Uprawnioną w przypadku wygaśnięcia Uprawnień i zwrotnego przekazania Akcji przez Osobę Uprawnioną.
Odszkodowanie z tytułu pożaru nie stanowi przychód z działalności zwolnionej (decyzja o wsparciu), wydatki poniesione na wykonanie prac budowlanych stanowią koszty uzyskania przychodów.
Możliwości zaliczenia wydatków z tytułu szkoleń, kursów, konferencji i certyfikatów, ponoszone na rzecz podwykonawców (współpracowników) do koszów uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia: - czy wydatki z tytułu spłaty przez Spółkę przejętego od Spółki Przejmowanej Zobowiązania mogą stanowić dla Spółki pośredni koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, który powinien zostać potrącony w dacie poniesienia (tj. spłaty Zobowiązania) zgodnie z art. 15 ust. 1 i ust. 4d ustawy o CIT; - czy ujemne różnice kursowe powstałe w wyniku spłaty przez Spółkę
Wydatki na wypłatę dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2024 r., wypłaconego w terminie zgodnym z wewnętrznym regulaminem wynagradzania tj. w roku 2025, są kosztem uzyskania przychodów miesiąca grudnia 2024 roku.
Dotyczy ustalenia, czy do wydatków na nabycie Usług rozwoju sprzedaży zastosowanie znajdzie ograniczenie wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy zakup materiałów które na dzień nabycia stanowią stan magazynowy jest kosztem podatkowym w momencie faktycznego zużycia i wystawienia dokumentu RW (rozchodu wewnętrznego) czy w momencie nabycia oraz czy zakup materiałów które na dzień nabycia stanowią stan magazynowy, a będą w przyszłości wykorzystane do realizacji inwestycji i rozchodowane poprzez dokument RW (rozchodu wewnętrznego
Skutki podatkowe wynikające ze współpracy związanej z dystrybucją ubezpieczeń dotyczące momentu rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu przekazywanych płatności na współfinansowanie nakładów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot zasądzonego wyrokiem zadośćuczynienia i ustawowych odsetek za opóźnienie w jego wypłacie, wypłaconych na rzecz pracownika, który uległ wypadkowi przy pracy.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów nieściągalnych wierzytelności.
W zakresie ustalenia: - czy w opisanym stanie faktycznym prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym zapłacone na rzecz Dalszego Podwykonawcy wynagrodzenie w kwocie (...) zł tytułem należności głównej na podstawie art. 6471 § 5 Kodeksu cywilnego ustanawiającego odpowiedzialnością solidarną inwestora i wykonawcy w związku z realizowaną inwestycją budowlaną stanowi koszt uzyskania przychodów
Ustalenie, czy otrzymywane oraz poniesione przez Wnioskodawcę spłaty z tytułu odkupionych wierzytelności pożyczkowych powinny stanowić przychód Spółki leasingowej podlegający opodatkowaniu w momencie otrzymania spłaty wierzytelności, - Ustalenie, czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na odkup wierzytelności pożyczkowych mogą być rozpoznane jako koszty uzyskania przychodów Spółki leasingowej w
Zbycie składników majątkowych jako przedsiębiorstwa lub ZCP oraz uznanie podatkowej wartości netto zbywanych składników za koszty podatkowe.
Wymienione wydatki zwiększają wartość początkową środka trwałego jako ulepszenie i będą amortyzowane.
W zakresie ustalenia: 1. W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład otrzymanych przez Spółkę przedsiębiorstw (winno być: otrzymanego przez Spółkę przedsiębiorstwa) w ramach tzw. datio in solutum - tytułem świadczenia niepieniężnego w miejsce obowiązku zapłaty świadczenia pieniężnego z tytułu dobrowolnego umorzenia
W zakresie ustalenia: 1. W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość początkowa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład otrzymanych przez Spółkę przedsiębiorstw (winno być: otrzymanego przez Spółkę przedsiębiorstwa) w ramach tzw. datio in solutum - tytułem świadczenia niepieniężnego w miejsce obowiązku zapłaty świadczenia pieniężnego z tytułu dobrowolnego umorzenia
Moment ujęcia w kosztach uzyskania przychodu zasądzonych wyrokiem opłat z tytułu zaległego czynszu i odsetek.
Opodatkowanie dochodów pochodzących z działalności gospodarczej osiągniętych z realizacji nowej inwestycji określonej w decyzji o wsparciu.
Dotyczy ustalenia, czy opisane w stanie faktycznym wydatki ponoszone przez spółkę tytułem realizacji zleceń na rzecz kontrahentów przez Współpracowników B2B zatrudnionych przez Wnioskodawcę stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.