Możliwość korzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej przekazania Kart Dzieciom Pracowników, Współpracownikom, Dzieciom Współpracowników, Osobom towarzyszącym Pracowników oraz Współpracowników, których wartość potrącana jest z wynagrodzenia odpowiednio Pracowników lub Współpracowników.
Obowiązki płatnika - towarzystwa funduszy inwestycyjnych - w związku ze zmiennymi elementami wynagrodzeń dla osób zatrudnionych na umowy o pracę, kontrakty menadżerskie, umowy zlecenia.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków z tytułu zwrotu kosztów używania prywatnego samochodu Członka Zarządu w celu odbycia podróży służbowych
W zakresie ustalenia, czy wydatki, które Spółka ponosi z tytułu wynagrodzenia wypłacanego Wykonawcy z tytułu umowy o współpracę a także kontraktu menadżerskiego stanowią koszty uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy w rozumieniu art. 15 ust. l ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie prawa do doliczenia podatku naliczonego od wynagrodzenia wypłacanego na podstawie kontraktu menadżerskiego i umowy o współpracy.
Opodatkowanie czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarzadzania Spółką.
opodatkowanie czynności wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług zarzadzania oraz określenie czy Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego o którym mowa w art. 113 ust. 1 w zw. z ust. 9
Zawieranie umów cywilnoprawnych jest dla przedsiębiorców bardziej korzystne finansowo niż stosowanie umów o pracę. Osobom zatrudnionym na umowy cywilnoprawne nie przysługują bowiem pracownicze przywileje, takie jak: dodatkowa rekompensata za pracę w godzinnych nadliczbowych czy pracę w nocy, prawo do urlopu wypoczynkowego, a także prawo do odpraw pracowniczych. W przypadku umów o dzieło co do zasady
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika z tytułu świadczenia usług zarządzania i obowiązek wystawiania faktur z tytułu świadczenia usług zarządzania oraz stawki podatku dla usług zarządzania.
brak opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług zarządzania
Określenie źródła przychodu w związku z wynagrodzeniem otrzymywanym za świadczenie usług zarządzania
Prawo Spółki do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawianych przez obecnych Członków Zarządu oraz byłych członków zarządu (wystawionych na podstawie Umów Wygasłych), poprzez skorygowanie deklaracji VAT - 7 za okres, w którym otrzymała faktury wystawione z tytułu wykonywania na jej rzecz usług zarządzania
Ustalenie, czy usługi zarządzania świadczone przez Wnioskodawcę na podstawie Umowy o świadczenie usług zarządzania podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz określenia, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 w zw. z ust. 9 ustawy.
Wskazanie, czy wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług zarządzania podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Opodatkowanie podatkiem VAT wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług zarządzania.
nieuznanie Zarządzającego za podatnika VAT z tytułu świadczenia usług zarządzania na podstawie Umowy, brak prawa Spółki do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury otrzymanej od Zarządzającego z tytułu świadczonych usług zarządzania
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług zarządzania.
brak opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług zarządzania
w zakresie: - opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług zarządzania oraz - możliwości zastosowania przez Wnioskodawcę zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, w związku z wykonywaniem usług zarządzania.
Ustalenie, czy wykonywane przez Wnioskodawcę na podstawie kontraktu menadżerskiego czynności podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT i z tytułu ich wykonywania Wnioskodawca nie będzie podatnikiem podatku od towarów i usług.
Opodatkowanie podatkiem VAT wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług zarządzania.