Czy Wyrównanie powinno zostać rozpoznane w wyniku z działalności zwolnionej z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT, tj. wpływać na wartość dochodu zwolnionego z opodatkowania.
Czy poniesione wydatki na organizację Spotkań biznesowych powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą lub ukryte zyski i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 lub 3 ustawy o CIT. Czy wydatki poniesione na organizacje Spotkań zespołowych i integracyjnych powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością
Obowiązki płatnika i poboru podatku u źródła z tytułu nabywania usług opracowywania gier.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych poniesionymi wynagrodzeniami na rzecz Kontrahentów - wsparcie sprzedaży produktów.
Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na organizację jubileuszu mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wierzytelności odpisanych jako nieściągalne oraz wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona.
Ustalenie obowiązku poboru podatku u źródła w związku z nabyciem usługi fundraisingowej.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek wydatków Spółki poniesionych na organizację Eventów, Darowizny, Paczki dla kontrahentów, domu dziecka oraz paczki dla szkół
Czy w związku z otrzymanym Aktem o likwidacji Spółki amerykańskiej, Wnioskodawca może zaliczyć wartość wierzytelność odpisaną jako nieściągalna do kosztów uzyskania przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. a ustawy o CIT oraz w którym momencie.
Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Wynagrodzenia Stałego w związku z zawartymi transakcjami CDS, obowiązek i moment rozpoznania przychodu oraz określenie źródła przychodu z tytułu otrzymanego Wynagrodzenia Zmiennego w ramach rozliczenia transakcji CDS, a także sposób ustalenia kosztów podatkowych z tytułu zbycia niespłaconych wierzytelności w ramach rozliczenia CDS.
Czy wynagrodzenie za licencje na Oprogramowanie, wypłacane/które będzie wypłacane Kontrahentowi przez Spółkę podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 3 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy w sytuacji, w której Wnioskodawca dokonał w 2022 r. płatności za faktury potwierdzające dostawy towarów lub świadczenie usług dokonanych przez dostawcę towarów lub usług zarejestrowanego na potrzeby podatku od towarów i usług jako podatnik VAT czynny poprzez przelew na rachunki bankowe, które w momencie dokonania płatności nie znajdowały się w wykazie, o którym mowa w art. 96b
Prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez dostawców.
Chociaż w przedmiotowej sprawie spełnienie warunków niepobrania podatku u źródła tj. kwalifikacji wypłacanych należności do zysków przedsiębiorstwa winno wynikać z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej pomiędzy Polską a krajem danego kontrahenta to jednak obowiązki płatnika wynikają z art. 26 ustawy o CIT.
Skutki podatkowe nabycia waluty wirtualnej w ramach realizacji umowy opcji.
Skutki podatkowe nabycia waluty wirtualnej w ramach realizacji umowy opcji.
Skutki podatkowe nabycia waluty wirtualnej w ramach realizacji umowy opcji.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Świadczeń benefitowych przekazywanych na rzecz Współpracowników odpłatnie, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Świadczeń benefitowych przekazywanych na rzecz Współpracowników nieodpłatnie.
Płatności realizowane przez Wnioskodawcę na rzecz Dostawcy z USA nie kwalifikują się do należności określonych w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT.
Czy Wnioskodawca ma rację, iż w związku nabywaniem za wynagrodzeniem Usług Inspekcji Technicznej od Kontrahenta nie posiada on i nie będzie posiadać statusu płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 26 ust. 1 ustawy o CIT, ponieważ Usługi Inspekcji Technicznej nabywane przez Wnioskodawcę przedstawione we wniosku nie są objęte zakresem art. 21 ust. 1 lub art
Ustalenie, czy wynagrodzenie wypłacane Wydawcom będącym zagranicznymi rezydentami podatkowymi z tytułu świadczenia opisanego w stanie faktycznym podlega zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 1) i 2a) ustawy o CIT, a w konsekwencji czy Spółka jako płatnik ma obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu dochodów uzyskiwanych przez Wydawców na terytorium
Nieuwzględnianie w limicie zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości sprzedaży usług w zakresie badań świadczonych na rzecz zagranicznych zleceniodawców.
Nieuwzględnianie w limicie zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości sprzedaży usług w zakresie badań świadczonych na rzecz zagranicznych zleceniodawców.
Ustalenie, czy: - dokonywane przez Wnioskodawcę płatności z tytułu nabywanych Usług IT są objęte dyspozycją przepisu art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, a w konsekwencji na Wnioskodawcy ciążą obowiązki płatnika wskazane w art. 26 ustawy o CIT, w szczególności czy Wnioskodawca jest i będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła przy dokonywaniu płatności z tytułu nabywanych Usług IT, niezależnie