W zakresie skutków podatkowych darowizn środków pieniężnych od ojca.
W zakresie skutków podatkowych przesunięcia środków pochodzących z darowizn od teścia z konta Pani męża na Pani konto i przeznaczenia ich na spłatę kredytu hipotecznego.
Możliwość dokonania odliczenia na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 2b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z zawartą polisą.
Możliwość odliczenia od dochodu wpłat na IKZE wykorzystując wyższy limit dotyczący przedsiębiorców.
Skutki podatkowe otrzymania od rodziców darowizny w gotówce i jej wpłaty na konto.
Skutki podatkowe wpłaty środków z darowizny na konto bankowe obdarowanego zawierająca błędne oznaczenie darującego.
Możliwość odliczenia od dochodu wpłat na IKZE wykorzystując wyższy limit dotyczący przedsiębiorców, tj. 1,8-krotność.
Możliwość odliczenia od dochodu wpłat na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego.
Darowizna środków pieniężnych bezpośrednio na konto sprzedającego mieszkanie.
PIT - w zakresie skutków podatkowych wypłaty środków z pracowniczego programu emerytalnego z Wielkiej Brytanii.
Czy Wnioskodawca będzie zwolniony z podatku od darowizny w razie zgłoszenia jej w terminie określonym w art. 4a ust. 1 pkt 1 Ustawy, tj. w terminie 6 miesięcy, przedstawiając potwierdzenie z banku, iż kwota darowizny znajduje się na rachunku bankowym, która to kwota darowizny, otrzymana w gotówce, zostanie wpłacona na rachunek bankowy Wnioskodawcy przez Wnioskodawcę?
W zakresie ciążących na Wnioskodawcy obowiązkach płatnika związanych z dokonywaniem wypłat z IKZE, w tym wypłat na rzecz osoby uprawnionej na wypadek śmierci oszczędzającego.
Czy w przypadku rozliczania opłaty wstępnej poprzez konto czynnych rozliczeń międzyokresowych kosztów, Spółka w tym samym czasie powinna kwalifikować miesięczne odpisy jako koszty podatkowe, zgodnie z art. 15 ust. 4e PDOP ?
Zwolnienie z opodatkowania wypłaty środków zgromadzonych w brytyjskim programie emerytalnym (indywidualnym funduszu emerytalnym)
Czy wypłata na rzecz Spółki środków pieniężnych w PLN (będących wcześniej przedmiotem Przewalutowania) w następstwie zakończenia depozytu z Depozytariuszem będzie skutkowała powstaniem przychodu podatkowego (w części innej niż odsetki, które nie zostały wcześniej skapitalizowane) albo kosztów uzyskania przychodów?
Czy przewalutowanie będzie skutkowało dla Spółki powstaniem przychodu podatkowego albo kosztów uzyskania przychodów?
Czy biorąc pod uwagę przepis art 15d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1888, dalej: ustawa o PDOP), który zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2017 r., zobowiązania Spółki o wartości przekraczającej 15.000 zł uregulowane w formie kompensaty, które będą spełniać ogólne warunki uprawniające do zaliczenia danego wydatku w koszty podatkowe na