Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy, świadczonych usług organizacji zawodów sportowych, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych przy zastosowaniu prewspółczynnika obrotowego, obowiązek dokonywania korekty po zakończeniu roku oraz obowiązek korekty wieloletniej.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy prowadzonych zajęć sportowych.
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do skorzystania z ulgi dla wspierających sport, o której mowa w przepisie art. 18ee ust. 1 pkt 1 u.p.d.o.p., tj. czy jest uprawniony do odliczenia od podstawy opodatkowania, ustalonej zgodnie z art. 18 u.p.d.o.p., kwoty stanowiącej 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność sportową w przypadku sponsorowania klubu sportowego który ponosi wydatki
Czy Klub będzie uprawniony zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów ponoszone przez Spółkę „dodatkowe wydatki”, w związku z zawarciem Kontraktów z Zawodnikami (którzy świadczyć będą usługi na rzecz klubu w ramach wykonywanej pozarolniczej działalności gospodarczej), w sytuacji gdy Zawodnik w ramach Kontraktu zobowiąże się zapłacić Klubowi wynagrodzenie ryczałtowe z tytułu świadczenia przez Klub usług
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT wobec organizowanych zawodów jeździeckich, imprez jeździeckich, nauki jazdy konnej oraz udostępniania w związku z nią koni i infrastruktury do nauki, brak możliwości zastosowania ww. zwolnienia dla usługi wynajmowania infrastruktury wraz z niezbędnym sprzętem oraz możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca będzie mieć prawo odliczenia od podstawy opodatkowania, ustalonej zgodnie z art. 18 Ustawy CIT, kwotę stanowiącą 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych na finansowanie klubu sportowego, o ile koszty te będą kosztami, o których mowa w art. 18ee ust. 2 pkt 1) Ustawy CIT, z tytułu wydatków jakie Spółka ponosi w ramach zawartych z Klubami Umów CSR oraz czy wydatki
Czy Wnioskodawca obowiązany jest do zarejestrowania się jako czynny podatnik VAT, w sytuacji gdy wartość świadczonych przez niego usług reklamowych/marketingowych/promocyjnych na rzecz Partnerów przekroczyła w roku kalendarzowym 200 tys. zł? - Czy w sytuacji gdy odpowiedź na pytanie nr 1 będzie pozytywna, to czy Wnioskodawca wystawiając faktury na Partnerów na usługi reklamowe/marketingowe/promocyjne
PIT - w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków wskazanych we wniosku- rugby.
Ustalenie, czy cała kwota dochodów osiągniętych przez Wnioskodawcę przekazana w ramach Środków na rzecz Stowarzyszenia, w sytuacji gdy Środki w całości zostaną przeznaczone na budowę Obiektu 1, podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5a ustawy CIT, przy założeniu, że Środki zostaną przeznaczone i przekazane Stowarzyszeniu w roku podatkowym, w którym Wnioskodawca osiągnął
w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą wynagrodzeń z tytułu zawartych z Zawodnikami umów
Uznanie, że opłaty wpisowe wnoszone przez osoby przystępujące do klubu nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie, że opłaty wpisowe wnoszone przez osoby przystępujące do klubu nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie podlegające opodatkowaniu VAT.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy wpłat uczestników biegu oraz wpłat sponsorów.
Czy Wnioskodawczyni może odliczyć w zeznaniu podatkowym gimnastykę indywidualną fitness pod okiem doświadczonego trenera, która kosztuje miesięcznie 150 zł jako wydatek na cele rehabilitacyjne?
W zakresie uznania, że opłaty wpisowe wnoszone przez osoby przystępujące do klubu nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie podlegające opodatkowaniu VAT.
Czy Klub Sportowy ma obowiązek pomniejszyć kwotę uzyskanego przychodu o kwotę kosztów uzyskania przychodów stanowiącej 20% uzyskanego przychodu?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT opłat pobieranych przez Wnioskodawcę za udział w imprezach sportowych.
Opodatkowanie podatkiem VAT świadczonej usługi polegającej na wynajmie boiska sportowego.