Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy usług, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników organizowanych przez Wnioskodawcę wydarzeń sportowych.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT wobec organizowanych zawodów jeździeckich, imprez jeździeckich, nauki jazdy konnej oraz udostępniania w związku z nią koni i infrastruktury do nauki, brak możliwości zastosowania ww. zwolnienia dla usługi wynajmowania infrastruktury wraz z niezbędnym sprzętem oraz możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca będzie mieć prawo odliczenia od podstawy opodatkowania, ustalonej zgodnie z art. 18 Ustawy CIT, kwotę stanowiącą 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych na finansowanie klubu sportowego, o ile koszty te będą kosztami, o których mowa w art. 18ee ust. 2 pkt 1) Ustawy CIT, z tytułu wydatków jakie Spółka ponosi w ramach zawartych z Klubami Umów CSR oraz czy wydatki
Możliwość odliczenia wydatków na organizację imprez sportowych od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym.
ustalenie czy wydatki poniesione przez Spółkę na wynajem loży VIP na stadionie mogą stanowić dla niej koszty uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku, na postawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wymienionych we wniosku.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług związanych z przygotowaniami i realizacją Turnieju.
Czy wydatki ponoszone w związku wynajmem loży na hali sportowej stanowią koszty uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy, w rozumieniu art. 15 ust. 1 nieobjęte wyłączeniem z art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W zakresie prawa do odliczenia z wydatków związanych z organizacją turniej.
1. Czy z tytułu uczestnictwa w wydarzeniach, takich jak opisane w stanie faktycznym, po stronie pracowników Wnioskodawcy powstanie przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu PDOF, a w konsekwencji czy Wnioskodawca jako płatnik jest obowiązany obliczyć i pobrać zaliczkę na PDOF? 2. Czy Wnioskodawca jest obowiązany wystawić informację PIT-8C dla uczestników wydarzeń, takich jak opisane w stanie
1. Czy z tytułu uczestnictwa w wydarzeniach, takich jak opisane w stanie faktycznym, (w stosunku do kosztów ogólnych imprezy) po stronie pracowników Wnioskodawcy powstanie przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu PDOF, a w konsekwencji czy Wnioskodawca jako płatnik jest obowiązany obliczyć i pobrać zaliczkę na PDOF? 2. Czy w przypadku gdy Wnioskodawca przekazuje konkretnym pracownikom indywidualnie
1. Czy Z tytułu uczestnictwa w wydarzeniach, takich jak opisane w stanie faktycznym, (w stosunku do kosztów ogólnych imprezy) po stronie pracowników Wnioskodawcy powstanie przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu PDOF, a w konsekwencji czy Wnioskodawca jako płatnik jest obowiązany obliczyć i pobrać zaliczkę na PDOF? 2. Czy w przypadku gdy Wnioskodawca przekazuje konkretnym pracownikom indywidualnie
Czy ww. wydatki uważa się za koszty uzyskania przychodów na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. .z 2000 r. nr 54, poz.654 ze zm.).
Czy wszystkie wydatki, w tym koszty noclegów i wyżywienia, które spółka ponosi na organizację spotkań szkoleniowo integracyjnych, których uczestnikami są pracownicy oraz osoby współpracujące ze spółką, a które odbywają się podczas otwartych imprez sportowo rekreacyjnych mogą być przez spółkę w całości ujęte w kosztach uzyskania przychodów?
1. Czy obie formy organizacji zajęć sportowo-rekreacyjnych finansowanych w całości z ZFŚS mogą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy należy wartość świadczeń podzielić przez osoby uczestniczące w danej formie wypoczynku i doliczyć danemu pracownikowi jako świadczenie rzeczowe do przychodów ze stosunku pracy (powyżej 380 zł rocznie)?
Czy koszty spotkań (imprez) integracyjnych oraz okolicznościowych, organizowanych dla pracowników, finansowanych ze środków obrotowych Spółki mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Jakie wydatki w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie organizacji imprez sportowych i kulturalnych oraz zajęć tanecznych dla dzieci mogę zaliczać do kosztów uzyskania przychodów?