Ulga rehabilitacyjna odliczenie od dochodu wydatków z tytułu użytkowania samochodu osobowego (orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez MSWiA)
Zatrudniamy 26 pracowników i jesteśmy zobowiązani do wnoszenia opłat na PFRON. Chcemy zatrudnić osobę, która ma orzeczenie o II grupie inwalidzkiej z 1989 r. Na jakiej podstawie możemy uznać tego pracownika za osobę niepełnosprawną? Czy kandydat do pracy musi uzyskać orzeczenie zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności?
Czy klimatoterapia jest zabiegiem leczniczo-rehabilitacyjnym w świetle przepisów skarbowych, a w konsekwencji, czy ww. wydatki na rehabilitację, tj. używanie samochodu osobowego stanowiącego współwłasność małżonków w celu wyjazdu nad morze w ramach leczenia- rehabilitacji klimatycznej podlegają odliczeniu od dochodu?
1. Czy przebudowa komina w zaistniałej sytuacji stanowi wydatek na cele rehabilitacyjne oraz związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności i czy w związku z tym podlega on odliczeniu od dochodu przy obliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych? 2. Czy likwidacja barier architektonicznych w całym domu, polegająca m.in. na wymianie
Czy w związku z tym, iż jestem osobą niepełnosprawną, posiadam I grupę inwalidztwa i jestem niezdolny do samodzielnej egzystencji, przysługuje mi odliczenie z tytułu użytkowania samochodu osobowego?
Czy podatnicy, posiadający orzeczenie o częściowej niezdolności do pracy orzeczonej na okres trwały mogą odliczać od podatku dochodowego od osób fizycznych koszty używania własnego samochodu osobowego dla potrzeb związanych z koniecznymi przejazdami na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne?
Czy inwalida I grupy ma prawo do odliczenia od dochodu wydatków na zakup leków (miesięcznie ok. 200 zł, wydatki udokumentowane fakturami) oraz odpłatnych zabiegów rehabilitacyjnych udokumentowanych fakturami, ponadto czy osoba pobierająca emeryturę będąca po operacji, będzie mogła odliczyć poniesiony wydatek na zakup przyrządu niezbędnego do rehabilitacji?