fundusz remontowy
Interpretacja
09.10.2024 Podatki

Prawidłowość dokumentowania dodatkowych kosztów ponoszonych na rzecz wspólnoty mieszkaniowej związanych z najmem lokalu użytkowego, które będą przenoszone przez właściciela lokalu na najemcę.

Interpretacja
26.02.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia czy: - nadwyżka z produkcji energii wypłacana przez dostawcę energii na konto wspólnoty, będzie przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi; - środki te wykorzystane na cele utrzymania budynku lub zasilenie funduszu remontowego, powinny być obarczone podatkiem CIT.

Interpretacja
14.12.2022 Podatki

Dotyczy opodatkowania rozliczeń kosztów zarządu nieruchomością wspólną.

Interpretacja
13.12.2022 Podatki

Czy przychód Wspólnoty z tytułu opisanej Transakcji, w tym w zakresie otrzymanej przez Wspólnotę zaliczki, będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?

Interpretacja
22.07.2022 Podatki

Opodatkowane zwrotu środków z funduszu remontowego Wspólnoty Mieszkaniowej.

Interpretacja
23.06.2022 Podatki

Dotyczy opodatkowania rozliczeń kosztów zarządu nieruchomością wspólną (eksploatacja), opodatkowania rozliczeń kosztów funduszu remontowego oraz opodatkowania rozliczeń opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Interpretacja
31.05.2022 Podatki

Czy przekazanie przez Spółdzielnię niewykorzystanych środków funduszu remontowego na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej (dokonanie przelewu środków na rachunek bankowy Wspólnoty) powoduje po stronie Spółdzielni obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych i ujęcia tego faktu w zeznaniu CIT-8 (zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu /poniesionej straty/ i należnego podatku dochodowego od osób

Interpretacja
16.12.2021 Podatki

w zakresie ustalenia: - czy dochody na pokrycie bieżącego utrzymania części wspólnej nieruchomości, dochody zaliczek na fundusz remontowy oraz dochody na pokrycie mediów uiszczanych przez właścicieli lokali użytkowych w budynku mieszkalnym, wchodzących w skład Wspólnoty Mieszkaniowej stanowią dochód Wspólnoty podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych – jest nieprawidłowe, - czy

Artykuł
05.03.2021 Podatki

Dochody z najmu powierzchni dachu na cele niemieszkaniowe realizowane przez najemców mogą korzystać ze zwolnienia z CIT. Dach budynku mieszkalnego stanowi bowiem element zasobu mieszkaniowego. Warunkiem stosowania zwolnienia jest przeznaczenie tych dochodów na utrzymanie zasobów mieszkaniowych - wyrok NSA z 14 stycznia 2021 r., sygn.akt II FSK 2405/18.

Interpretacja
20.10.2020 Podatki

Czy niewykorzystana część funduszu, która przechodzi bilansem otwarcia na następny rok stanowi podstawę do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy może korzystać ze zwolnienia w CIT-8 w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
24.09.2020 Podatki

W zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych dochodu pochodzącego z tytułu ustanowienia odpłatnej służebności gruntowej.

Interpretacja
24.07.2020

w zakresie ustalenia, czy wspólnota jako podatnik może skorzystać ze zwolnienia podatkowego z tytułu dochodów uzyskanych z gospodarki zasobami mieszkaniowymi na podstawie w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dotyczących przychodów uzyskanych z wpłat wnoszonych przez właścicieli lokali użytkowych na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną.

Interpretacja
22.04.2020 Podatki

Ustalenie, czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna zakwalifikować koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej jako ulepszenie budynku (zwiększenie wartości początkowej budynku zgodnie z art. 16g ust. 13 Ustawy CIT), czy jako remont (wydatki niezwiększające wartości początkowej środka trwałego jakim jest budynek) lub też

Interpretacja
22.04.2020 Podatki

Ustalenie, w jakim momencie Spółka powinna ująć koszty poniesione na prace wykonywane w parkingu podziemnym oraz w części biurowej dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
18.12.2019 Podatki

Brak możliwości zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 otrzymanych przez Wspólnotę zaliczek na fundusz remontowy oraz eksploatacyjny wpłaconych przez właściciela lokali użytkowych.

Interpretacja
30.10.2019

w zakresie ustalenia czy Wspólnota Mieszkaniowa miała obowiązek ustalenia i odprowadzenia podatku dochodowego od osób prawnych za 2016 r. od kwot nadwyżek zaliczek wpłacanych przez właścicieli lokali użytkowych na fundusz eksploatacyjny i remontowy Wspólnoty nad kosztami sfinansowanymi z tych funduszy.

Interpretacja
19.03.2019 Podatki

Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu Spółdzielni w związku z wydatkowaniem środków pochodzących z funduszu remontowego na wymianę instalacji gazowej na elektryczną oraz na refundację kosztów wymiany urządzeń odbiorczych służących do podgrzania wody lub przygotowania posiłków znajdujących się w lokalach użytkowników nieruchomości.

Interpretacja
18.02.2019 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy odpłatne udostępnianie lokalu na cele komercyjne na podstawie umowy najmu będzie opodatkowane stawką 23%, prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od nabycia lokali oraz od wydatków ponoszonych na utrzymanie i dostosowanie nieruchomości do wynajmu (tj. wydatki remontowe, wydatki na wyposażenie itp.), ustalenia czy koszty i opłaty (media), którymi

Interpretacja
09.03.2018 Podatki

W zakresie uznania zaliczek pobieranych od właścicieli lokali użytkowych na rzecz kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej oraz opłat na fundusz remontowy jako dochodu z gospodarki zasobami mieszkaniowym.

Poprzednia Następna