Uznanie transakcji dostawy towarów jako dostawy krajowej oraz udokumentowanie transakcji fakturą ze stawką podatku właściwą dla dostawy tego towaru na terytorium kraju, prawo do skorygowania dostawy krajowej celem zmiany stawki VAT na 0% oraz zmniejszenia kwoty podatku VAT do „0”, momentu ujęcia faktury korygującej w deklaracji podatkowej, a także skorygowania deklaracji podatkowej i informacji podsumowującej
Czy koszty usług świadczonych przez Spółkę C za okres począwszy od 2018 r., którymi Spółka została obciążona na podstawie faktur wystawionych przez Spółkę C, mogą być przez Wnioskodawcę uznane za koszty uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT; - Czy koszty te powinny zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do pośrednich kosztów uzyskania przychodu i być ujmowane w dacie ich poniesienia
Obowiązek podwyższenia podstawy opodatkowania w okresie rozliczeniowym, w którym wystawiona została faktura korygująca, mimo, że warunki uzgodnienia zostały zawarte przed jej wystawieniem.
Wystawienie faktur korygujących w związku ze zmianą stawki podatku VAT oraz brak ujmowania w ewidencji korekty zmniejszającej podatek naliczony.
Wystawienie faktur korygujących w związku ze zmianą stawki podatku VAT oraz brak ujmowania w ewidencji korekty zmniejszającej podatek naliczony.
Otrzymanie na podstawie wyroku podwyższenia wynagrodzenia z tytułu wykonania usług budowlanych.
Prawo do wystawienia faktury korygującej oraz obniżenia podstawy opodatkowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku możliwości wystawienia faktur korygujących, zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego, obniżających wartość wynagrodzenia wynikającego z faktur korygujących z roku 2021, i w konsekwencji zmniejszenia podstawy opodatkowania oraz podatku należnego oraz braku możliwości wystawienia kolejnych faktur korygujących in plus w wyniku pozytywnego rozpatrzenia skargi kasacyjnej
Brak obowiązku skorygowania sprzedaży w stosunku do której skorzystano z tzw. „ulgi na złe długi”.
Skutki podatkowe wniesienia majątku wchodzącego w skład Oddziału w formie wkładu niepieniężnego do spółki, będącego zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa w zamian za udziały w kapitale spółki.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania zaliczki, przeliczanie kwot otrzymanych od klientów w walutach obcych oraz zasadność wystawienia faktury korygującej „do zera” kwotę wynikającą z Faktury Zaliczkowej Przedwczesnej w sytuacji braku otrzymania zaliczki od klientów.
Moment ujęcia faktur korygujących in minus wystawionych z powodu błędnie zastosowanej stawki VAT.
Ustalenie kursu waluty obcej według którego należy dokonać korekty podstawy opodatkowania podatku od towarów i usług.
Zastosowanie kursu waluty obcej do przeliczenia kwoty podatku VAT z EUR/USD na PLN przy wystawieniu faktury oraz faktury korygującej za przyznany rabat.
Wskazanie, czy SPÓŁKA 3 będzie uprawniony do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przed dniem nabycia ZCP, w dniu nabycia ZCP lub po dniu nabycia ZCP, w sytuacji gdy prawo do odliczenia powstanie przed dniem nabycia ZCP, w dniu nabycia ZCP lub po dniu nabycia ZCP, wskazanie, czy SPÓŁKA 3 będzie zobowiązany do wystawienia i rozliczenia faktur korygujących zmniejszających
Określenie, czy świadczone usługi na rzecz podmiotów powiązanych, można zakwalifikować jako usługi ciągłe, sposobu rozliczania końcowego usług rozliczanych ryczałtowo, który uwzględnia faktyczne wykorzystanie usług rozliczanych ryczałtem w poszczególnych okresach rozliczeniowych i dokonanie końcowego rozliczenia wykorzystania tych usług w fakturze za grudzień, stosowania kursów walut ogłaszanych przez
Stosowanie korekt przychodów/kosztów wraz z przeliczaniem waluty obcej na złotówki.
Wystawianie przez Wnioskodawcę faktur w ramach procedury samofakturowania.
Ustalenie przy leasingu finansowym wartości początkowej środka trwałego do celów dokonywania odpisów amortyzacyjnych oraz korekty odpisów amortyzacyjnych w okresie otrzymania faktury korygującej.
Brak zaistnienia przesłanki do wystawienia faktury korygującej w sytuacji niezwrócenia przedmiotu aportu oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przez nabywcę.
Brak obowiązku wystawienia przez Komornika faktur korygujących do faktur dokumentujących sprzedaż ruchomości w drodze licytacji komorniczej z powodu wykreślenia Dłużnika z rejestru podatników VAT.