Czy w świetle art. 13 UPO SWE-PL wydanie udziałów w Spółkach Zależnych, o którym mowa w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, nie będzie podlegać po stronie Wnioskodawcy opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce.
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca będzie mógł zwiększyć o wysokość opłaty przyłączeniowej wartość początkową środków trwałych powstałych w wyniku realizacji Inwestycji, a następnie rozliczać te wydatki proporcjonalnie do wartości początkowej poszczególnych środków trwałych wchodzących w skład farmy fotowoltaicznej.
czy przychody ze sprzedaży praw i obowiązków wspólnika SPV (spółek komandytowych) będą podlegały opodatkowaniu w Polsce
możliwości i zasady zaliczenia do kup poniesionych wydatków związanych z wynagrodzeniem za służebność przesyłu oraz czynsz dzierżawny za grunty pod posadowienie farmy wiatrowej
Możliwość i zasady zaliczenia poniesionych wydatków związanych z ustanowioną służebnością na dzierżawionej nieruchomości, na której budowana jest elektrownia wiatrowa.
Możliwość i zasady zaliczenia poniesionych wydatków związanych z dzierżawą nieruchomości, na której budowana jest elektrownia wiatrowa.
Czy poniesione koszty opisane w zdarzeniu przyszłym jako Koszty OPEX związane z produkcją energii wykonywaną przed oddaniem Farmy Wiatrowej do użytku, w szczególności takie jak: koszty prognoz produkcyjnych przekazywanych do zakładu energetycznego, koszty ubezpieczenia produkcji, koszty wynagrodzenia za zarządzanie oraz nadzór nad Farmą Wiatrową, koszty serwisu instalacji - powinny powiększać wartość
Czy koszty finansowe: odsetki od kredytów i pożyczek, koszty wynikające z różnic kursowych - naliczone za okres do momentu przekazania do używania Farmy Wiatrowej zgodnie z art. 16a ust. 1 ustawy o CIT - powinny powiększać wartość początkową środków trwałych składających się na Farmę Wiatrową, czy też powinny być - jako koszty pośrednie - ujmowane jako koszty uzyskania przychodów w dacie poniesienia
Czy poniesione koszty opisane w zdarzeniu przyszłym jako Koszty Budowy oraz Koszty Pozostałe powinny w całości stanowić wartość początkową Farmy Wiatrowej? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy przychód z tytułu zbycia energii elektrycznej uzyskany przez Wnioskodawcę przed zakończeniem całej Inwestycji Farmy Wiatrowej, stanowi przychód z tytułu sprzedaży opodatkowany na zasadach ogólnych, czy też przychód ten powinien zmniejszać wartość początkową poszczególnych środków trwałych składających się na Farmę Wiatrową? (pytanie oznaczone we wniosku nr 10)
Czy wymienione w stanie faktycznym grupy kosztów (w pkt 1-4) powinny zostać ujęte w wartości początkowej środków trwałych składających się na farmę wiatrową w poszczególnych spółkach celowych? Czy wymienione w stanie faktycznym grupy kosztów (w pkt 5) powinny zostać ujęte w jako koszty bieżącej działalności zgodnie z art. 15 ust. 4-4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w poszczególnych spółkach
sposób ustalenia wartości początkowej środka trwałego oraz zaliczania wydatków związanych z ustanowieniem służebności gruntowej do kosztów uzyskania przychodów
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia wydatków wymienionych w punktach od 1a) do 1e) do kosztów wytworzenia parku wiatrowego.
Czy wymienione wydatki (od 1 do 14) mogą zostać zaliczone do wartości początkowej środków trwałych powstałych w wyniku realizacji procesu inwestycyjnego prowadzonego przez Spółkę i następnie stanowić koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych w postaci dokonywanych odpisów amortyzacyjnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia wydatków wymienionych w punktach od 1a) do 1e) do kosztów wytworzenia parku wiatrowego.
Czy wydatki poniesione przez Spółkę na modernizację dróg publicznych podlegają zaliczeniu do wartości wytworzonych przez Spółkę środków trwałych, jakimi są elektrownie wiatrowe?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do wartości początkowej środków trwałych wydatków na modernizację dróg publicznych.
Jak należy poprawnie zakwalifikować poniesione nakłady inwestycyjne, przypadające na wykonanie fundamentów i kolumny (korpusu) zainstalowanych oraz zakupionych z importu maszyn energetycznych tj.
Czy prawidłowo zwiększono wartość początkową środka trwałego (zespół energetyczno-wiatrowy z Grupy 3 KŚT), przyjętego do użytkowania w marcu 2006 r., o poniesione w maju 2006 r. nakłady na ulepszenie i od czerwca 2006 r. naliczano amortyzację od zwiększonej na skutek ulepszenia wartości początkowej środka trwałego, przy stosowanej degresywnej metodzie amortyzacji z art. 16k?
Jak należy ustalić wartość początkową środka trwałego oraz wysokość odpisów amortyzacyjnych dla elektrowni napędzanych wiatrem?