W okresie od 4 do 20 maja 2021 r. odbędą się egzaminy maturalne. Egzaminatorzy biorący udział w ich przeprowadzaniu, a także nauczyciele akademiccy uczestniczący w części ustnej tych egzaminów, otrzymają z tego tytułu wynagrodzenie. Jego wysokość jest uzależniona od przedmiotu (w tym poziomu egzaminu) i liczby zdających osób.
Egzaminatorzy biorący udział w przeprowadzaniu sprawdzianu i egzaminów maturalnych oraz egzaminatorzy i nauczyciele akademiccy uczestniczący w części ustnej egzaminu maturalnego otrzymają niższe o 5% wynagrodzenie za jednego zdającego. Nadal podstawą do ustalenia tego wynagrodzenia jest minimalna stawka wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela dyplomowanego posiadającego tytułu zawodowy oraz egzamin
Wysokość wynagrodzenia nauczyciela za udział w egzaminie gimnazjalnym jest uzależniona m.in. od stopnia trudności zadania. Natomiast za przeprowadzenie egzaminu maturalnego nauczyciel otrzyma wynagrodzenie uzależnione od rodzaju egzaminu (ustny czy pisemny) i od posiadanego statusu egzaminatora. Od 1 stycznia 2017 r. obowiązuje wyższa o 40 zł minimalna podstawa wymiaru wskazanych wynagrodzeń.
Zatrudniamy aplikantów radcowskich na podstawie stosunku pracy. Osoby te uzyskały naszą zgodę na odbywanie aplikacji. W marcu 2017 r. część z nich złożyła wniosek o udzielenie zwolnienia od pracy w celu uczestniczenia w obowiązkowych zajęciach szkoleniowych oraz urlopu na przygotowanie się do egzaminu radcowskiego. Jak obliczyć wynagrodzenie za czas tych nieobecności? Przepisy ustawy o radcach prawnych
Wysokość wynagrodzenia nauczyciela za udział w egzaminie gimnazjalnym jest uzależniona m.in. od stopnia trudności zadania. Natomiast za przeprowadzenie egzaminu maturalnego nauczyciel otrzyma wynagrodzenie uzależnione od rodzaju egzaminu (ustny czy pisemny) i od posiadanego statusu egzaminatora.
Od 20 marca 2015 r. wysokość wynagrodzenia za udział w egzaminie gimnazjalnym jest uzależniona m.in. od stopnia trudności zadania. Natomiast za przeprowadzenie egzaminu maturalnego nauczyciel otrzyma wynagrodzenie uzależnione od rodzaju egzaminu (ustny czy pisemny) i od posiadanego statusu egzaminatora.
Nauczyciele otrzymują różne wynagrodzenia za uczestnictwo w egzaminie maturalnym. Wysokość odpłatności zależy bowiem od rodzaju egzaminu (ustny czy pisemny) i od statusu nauczyciela (egzaminatora).
Za udział w egzaminie maturalnym nauczyciele mają prawo do wynagrodzenia. Sposób ustalania i wysokość tego wynagrodzenia zależą jednak od tego, w jakiej części egzaminu nauczyciel brał udział - ustnej czy pisemnej, a dla egzaminatorów OKE i nauczycieli akademickich - od liczby uczniów zdających maturę.
Za udział w egzaminie maturalnym nauczyciele mają prawo do wynagrodzenia. Sposób ustalania i wysokość tego wynagrodzenia zależą jednak od tego, w jakiej części egzaminu - ustnej czy pisemnej - nauczyciel brał udział.