Możliwość opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3%. przychodów uzyskiwanych z tytułu wynagrodzenia za pełnienie funkcji dyrektora szkoły, pokrytego ze środków dotacji oświatowej.
Czy Fundacja prowadząca statutową działalność oświatową oraz wynajem pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku od osób prawnych, a jeśli nie, to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy?
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenia dyrektora niepublicznego przedszkola
Ustalenie czy kwoty wydatkowane przez Fundację są wydatkami na cele statutowe, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 i czy w związku z tym dochody Fundacji podlegają zwolnieniu z podatku w części przeznaczonej na te cele.
Prawo do częściowego odliczenia podatku VAT z tytułu realizacji inwestycji.
1) Czy środki pieniężne otrzymane w roku 2020 w wyniku realizacji prawomocnego wyroku sądu powszechnego, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej kwoty dotacji oświatowej, należnej za rok 2011 i za rok 2007 należy traktować jako dochód? 2) W jakim okresie należy opodatkować te środki?
1) Czy środki pieniężne otrzymane w 2019 r. lub roku 2020 w wyniku realizacji prawomocnego wyroku Sądu Powszechnego, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej kwoty dotacji oświatowej, należnej za 2011 r., należy traktować jako dochód? 2) W jakim okresie należy opodatkować te środki?
1. Czy środki pieniężne otrzymane w 2019 r. lub roku 2020 w wyniku realizacji prawomocnego wyroku Sądu Powszechnego, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej kwoty dotacji oświatowej, należnej za 2011 r., należy traktować jako dochód? 2. W jakim okresie należy opodatkować te środki?
1. Czy środki pieniężne otrzymane w 2019 r. w wyniku realizacji prawomocnego wyroku Sądu Powszechnego, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej kwoty dotacji oświatowej, należnej za 2011 r., należy traktować jako dochód? 2. W jakim okresie należy opodatkować te środki?
1) Czy środki pieniężne otrzymane w 2019 r. w wyniku realizacji prawomocnego wyroku Sądu Powszechnego, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej kwoty dotacji oświatowej, należnej za 2012 r., należy traktować jako dochód? 2) W jakim okresie należy opodatkować te środki?
1) Czy środki pieniężne otrzymane w 2018 r. w wyniku realizacji prawomocnego wyroku Sądu, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej dotacji oświatowej, należnej za 2012 r., należy traktować jako dochód? 2) W jakim okresie należy opodatkować te środki?
1. Czy środki pieniężne otrzymane w 2018 r. w wyniku realizacji prawomocnego wyroku Sądu, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej dotacji oświatowej, należnej za 2012 r., należy traktować jako dochód? 2. W jakim okresie należy opodatkować te środki?
Wydatki na wybudowanie budynku oraz zakup środków trwałych i wyposażenia, które Wnioskodawca zamierza ponieść w celu prowadzenia działalności leczniczej i domu pomocy społecznej, a także działalności oświatowej, przez które to działania Fundacja realizuje swoje cele statutowe, należy uznać, za poniesione na cele zgodne z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT. W związku z powyższym, dochód przeznaczony
Czy środki pieniężne otrzymane w 2017 r. w wyniku realizacji prawomocnego wyroku Sądu, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej dotacji oświatowej, należnej za rok 2012 r., należy traktować jako dochód? W jakim okresie należy opodatkować te środki?
Czy środki pieniężne otrzymane w 2017 r. w wyniku realizacji prawomocnego wyroku Sądu, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej dotacji oświatowej, należnej za rok 2012 r., należy traktować jako dochód? W jakim okresie należy opodatkować te środki?
Czy pobór wynagrodzenia przez Wnioskodawcę za prowadzenie szkół skutkuje uzyskaniem przychodu przez Wnioskodawcę, a tym samym powoduje utratę zwolnienia przedmiotowego z interpretowanej normy (tj. art. 17 ust. 1 pkt 47 updop)?
Czy w przypadku zbycia udziału w prawie użytkowania wieczystego gruntu oraz udziału we współwłasności posadowionych na tym gruncie budynków, które zostały nabyte przez Uczelnię w celu wykonywania działalności oświatowej polegającej na kształceniu studentów, w tym także poprzez wniesienie jako wkładu niepieniężnego do Spółki, Uczelnia straci możliwość skorzystania ze zwolnienia, o którym w art. 17 ust
Czy dochody uzyskiwane przez Spółdzielnię m.in. w ramach prowadzonej działalności społeczno-wychowawczej, pochodzące z wynajmu pomieszczeń klubowych na zajęcia kulturalno-oświatowe, oraz z wynajmu pomieszczeń na imprezy rodzinne zwolnione są od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy ?
Czy należności z tytułu czesnego, odpisane jako nieściągalne mogą być uznane za koszt poniesiony w związku z wykonywaniem działalności statutowej?
Czy wydatki związane z organizacją spotkań integracyjnych, w tym wigilijnych, okolicznościowych i imprez rekreacyjno-sportowych dla pracowników Spółki, zazwyczaj dla ogółu, czasem dla pracowników poszczególnych działów, tj. m. in. koszty wynajmu sal, usług gastronomicznych, cateringu, oprawy artystycznej, zajęć sportowo-rekreacyjnych, noclegów i przejazdów są kosztami uzyskania przychodów?