Skutki podatkowe zbycia nieruchomości (sprzedaż nieruchomości w części przypadającej na udział nabyty ponad pierwotny udział spadkowy).
Skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem pojazdów wykorzystywanych przez spadkodawcę w działalności rolniczej.
Zbycie całości lub części udziału w nieruchomości nabytego w dziale spadku oraz zniesienie współwłasności ponad udział w spadku.
Skutki podatkowe działu spadku oraz sprzedaży nieruchomości i udziału w nieruchomości.
Skutków podatkowych sprzedaży lokalu mieszkalnego po zmarłym mężu, nabytego do wspólności małżeńskiej.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości oraz możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej.
Skutki podatkowe nabycia ogółu praw i obowiązków przez wspólnika Spółki cywilnej, na podstawie umowy o dział spadku.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu otrzymanego w drodze spadku.
Sprzedaż udziału w nieruchomości nabytego w drodze działu spadku przez nierezydenta.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, w przypadku gdy wartość rynkowa nabytych składników majątkowych w wyniku zawarcia umowy o dział spadku nie przekroczyła wartości rynkowej posiadanej przez Podatnika wartości udziału w spadku przed zawarciem ww. umowy, tj. majątek Podatnika nie uległ zwiększeniu.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości nabytych w drodze spadku, działu spadku, ugody sądowej.
Amortyzacja od części ½ nieruchomości otrzymanej poprzez dział spadku, jak i od części ½ nieruchomości otrzymanej przez zniesienie współwłasności.
PIT - w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomości.
Sprzedaż nieruchomości w drodze umowy dożywocia – z uwagi na upływ okresu 5 lat, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy – nie będzie podlegać opodatkowaniu, tj. nie będzie stanowić źródła przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych (wspólność małżeńska, rozszerzenie wspólności majątkowej, dział spadku po mężu).
PIT - dotyczy opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze spadku i nieodpłatnego działu spadku.
Koszty uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego (nabycie prawa własności do lokalu mieszkalnego w wyniku przeniesienia własności tegoż lokalu przez spółdzielnię mieszkaniową). Koszty zasądzonej spłaty na rzecz spadkobierców oraz koszty związane ze spłatą długów męża, nie stanowią kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego, o których mowa w art. 22 ust. 6c