Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla dokonanej w drodze wywłaszczenia dostawy: • działki , na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, • działki zabudowanej naniesieniami budowlanymi, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Skutki podatkowe zrzeczenia się odszkodowania przysługującego na skutek wywłaszczenia prawa własności i użytkowania wieczystego działek.
Czy i w którym momencie koszty, jakie poniesie Wnioskodawca na remont Drogi będą stanowiły dla niego koszty uzyskania przychodów?
Gmina nie ma prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającą z faktur dokumentujących zakup towarów i usług służących realizacji przedmiotowej inwestycji polegającej na przebudowie drogi gminnej w ramach programu PROW 2014-2020.
Możliwość zwiększenia wartości początkowej środków trwałych wchodzących w skład farmy wiatrowej o obowiązkową opłatę za przyłączenie do sieci energetycznej; możliwość zwiększenia wartości początkowej środków trwałych wchodzących w skład farmy wiatrowej o wydatki poniesione na modernizację dróg gminnych
czy koszty budowy drogi dojazdowej na gruncie stanowiącym własność jednostki samorządu terytorialnego są kosztem okresu, w którym zostały poniesione?
Czy poniesiony przez Spółkę wydatek na naprawę drogi gminnej będzie stanowił dla niej koszt uzyskania przychodu zmniejszający podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym w dacie poniesienia kosztu, czy też wydatek ten należy traktować, jako inwestycję w obcym środku trwałym w rozumieniu art. 16a ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa pdop)?
Czy przeniesienie z mocy prawa prawa własności nieruchomości Gminy na rzecz Województwa, w wyniku decyzji Wojewody o ustaleniu lokalizacji drogi publicznej (wojewódzkiej) stanowi czynność opodatkowaną podatkiem VAT na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT?
1. Czy wydatek poniesiony przez Spółkę w wysokości 100.000,00 zł, na podstawie umowy porozumienia z Gminą i Miastem X na przebudowę istniejącej drogi należy uznać w całości za koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy przedmiotowe koszty stanowią koszty pośrednio związane z przychodami, które zgodnie
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, poniesione przez Wnioskodawcę wydatki na infrastrukturę drogową, która następnie zostanie nieodpłatnie przekazana gminie w imieniu której występować będzie Zarząd Dróg Miejskich - stanowią pośrednie koszty uzyskania przychodów i są potrącalne w dacie przekazania nakładów?
Czy koszty poniesione przez Spółkę na realizację inwestycji drogowej będą stanowiły dla Spółki koszty uzyskania przychodów inne niż bezpośrednio związane z przychodami?
Gmina, nie ma prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części w związku z realizacją projektu pn. , ponieważ w przedmiotowej sprawie nie znajdzie zastosowania cytowany na wstępie art. 86 ust. 1 ustawy. Obniżenie podatku należnego o podatek naliczony może nastąpić jedynie na ściśle określonych przez ustawodawcę zasadach, a jedną z podstawowych przesłanek pozytywnych jest niewątpliwy i bezsporny
podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
1. Czy kwoty przekazane przez Spółkę na realizację opisanego przedsięwzięcia będą kosztami uzyskania przychodów, w sposób bezpośredni lub pośredni, zgodnie z art. 15 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy kwoty przekazane przez Spółkę winny być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne dokonywane zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób
Czy utwardzenie drogi będzie inwestycją w obcym środku trwałym i będzie podlegać amortyzacji, czy będzie kosztem w dacie jego poniesienia?
CIT w zakresie: - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na modernizację drogi gminnej w momencie ich poniesienia - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup gruntów na poszerzenie drogi gminnej w momencie zbycia na rzecz Gminy - sprzedaży gruntu i zmodernizowanej drogi na rzecz Gminy za symboliczną złotówkę
Jak zakwalifikować wydatki dotyczące przebudowy drogi, stanowiącej nieruchomość gminną, w ramach kosztów uzyskania przychodów?
Czy gdy Spółka poniesie bezpośrednio wydatki na modernizację i rozbudowę drogi już istniejącej na gruncie należącym do Gminy, wykup od mieszkańców gruntów pod budowę nowej drogi oraz wybudowanie na tych gruntach drogi, której własność przeniesie następnie wraz z tymi gruntami na rzecz Gminy, wydatki te będą mogły być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki bezpośredniego w momencie ich poniesienia