Nieuznania Gminy za podatnika VAT, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, w związku z realizacją inwestycji pn. „(…)”; brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT dofinansowania otrzymanego w związku z realizacją ww. inwestycji z Polskiego Ładu oraz Programu; brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur VAT otrzymanych od dostawców/usługodawców w związku z realizacją ww. inwestycji; brak
Zwolnienie z opodatkowania dotacji oraz zakup towarów jako koszt działalności.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanego dofinansowania na pokrycie wydatków inwestycyjnych dotyczących projektu; - prawo do odliczenia części podatku naliczonego według prewspółczynnika i współczynnika, od wydatków z tytułu budowy indywidualnych oczyszczalni ścieków (w tym za opracowanie dokumentacji projektowej) dotyczącej budowy oczyszczalni ścieków przy ..., przy budynku Urzędu Gminy
Brak możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu
Nieuznanie Gminy za podatnika VAT, a w konsekwencji niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanej dotacji oraz wkładu własnego wnoszonego przez mieszkańców na pokrycie kosztów realizacji Inwestycji, tj. zakupu i montażu instalacji OZE.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dofinansowania na realizację Projektu. Brak prawa do odliczenia podatku związanego z wydatkami poniesionymi w związku z realizacją Projektu. Brak obowiązku dokumentowania fakturami VAT usług wyświadczonych w Projekcie.
Uznanie Gminy za podatnika podatku VAT w związku z realizowanym Projektem. Uznanie wpłat Mieszkańców na realizację Projektu za podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Prawo do pełnego odliczenia lub zwrotu podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na realizację Projektu. Brak opodatkowania podatkiem VAT dofinansowania otrzymanego ze środków europejskich.
̶ Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wpłat mieszkańców wynikających z zawartych umów cywilnoprawnych związanych z realizacją projektu, ̶ Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług dofinansowania, które Gmina otrzyma na podstawie umowy o dofinansowanie projektu, ̶ Brak prawa do odliczenia podatku VAT z otrzymanych faktur w związku z realizacją projektu.
Otrzymane przez Panią środki finansowe za wykonanie prac B+R będzie stanowiło dla Pani przychód z innych źródeł niekorzystający ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o PIT.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup wyposażenia (tj. składniki majątkowe, które nie zostały zaliczone do środków trwałych ani wartości niematerialnych i prawnych) mającego związek przyczynowo-skutkowy z prowadzoną działalnością gospodarczą, sfinansowane z przyznanej dotacji z Urzędu Pracy.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji przy zastosowaniu indywidualnego prewspółczynnika oraz opodatkowania dotacji otrzymanej na realizację inwestycji.
koszty uzyskania przychodu -wynagrodzenie z tytułu realizacji projektu unijnego
Skoro wydatki ponoszone w ramach projektu zarówno te sfinansowane dotacją jak i wkładem własnym, nie będą miały związku z wykonywaniem czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług to Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego od towarów i usług nabywanych celem realizacji projektu, z uwagi na niespełnienie podstawowej przesłanki wyrażonej w art. 86 ust. 1
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego otrzymanej dotacji.
Jeżeli zatem Spółka dokonała odpisów amortyzacyjnych w pełnej wysokości, to jest ona zobowiązana do ich skorygowania, tj. zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów w tych miesiącach (okresach), w których wykazała je w zawyżonej wysokości, a nie w rozliczeniu za okres, w którym zwrot wydatków został otrzymany. Jeżeli dofinansowanie otrzymano w roku podatkowym następującym po roku, w którym odpisy amortyzacyjne
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizacją inwestycji dofinansowanej ze środków UE, związanej z budową kanalizacji sanitarnej.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wkładu prywatnego w postaci wkładu gotówkowego oraz w postaci wynagrodzeń uczestników szkoleń za czas pracy pracowników biorących udział w szkoleniu.
Czy wartość otrzymanych przez Spółkę za pośrednictwem Spółki A nieodpłatnych świadczeń opisanych w stanie faktycznym finansowanych ze środków pochodzących z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki nie zalicza się do przychodu w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Wynagrodzenie wypłacane w ramach umów o staż studentom i absolwentom, będącym uczestnikami projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 137 updof. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu
W którym roku (miesiącu) Spółka winna wyłączyć z podstawy opodatkowania koszty sfinansowane dotacją, jeśli dotacja wpłynie w innym roku podatkowym, niż rozliczone koszty: w roku uznania poniesionych wydatków za koszty uzyskania przychodów, w roku (miesiącu) otrzymania dotacji do tych kosztów? /pytanie oznaczone we wniosku nr 4/?
1. Czy usługi firmy doradczej stanowią koszty uzyskania przychodów bieżącej działalności spółki czy podwyższają wartość początkową składników majątku nabytego przy wykorzystaniu dotacji? - pytanie dotyczy zaistniałego stanu faktycznego. 2. W przypadku uznania usług firmy doradczej za koszty uzyskania przychodów, czy stanowią one koszt podatkowy jednorazowo w momencie poniesienia kosztu? - pytanie dotyczy
Realizuję projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Osobiście wykonuję zadania w ramach tego projektu. Wynagrodzenie będzie mi wypłacone na podstawie noty księgowej. Czy jest to przychód z działalności wykonywanej osobiście? Jeśli tak, to kto i kiedy powinien odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy?
Czy opisane wydatki Spółki na doradztwo w procesie uzyskania Dotacji stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?