Czy dotacja przedmiotowa otrzymana przez zakład budżetowy powinna zostać uwzględniona przy określeniu proporcji (prewspółczynnika), o której mowa w § 3 ust. 4 rozporządzenia, jako przychód wykonany zakładu budżetowego.
Zatem analizując przedstawiony opis sprawy oraz treść powołanych przepisów należy stwierdzić, że równowartość odpisów amortyzacyjnych środków trwałych sfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz środków trwałych sfinansowanych z wkładu własnego organizatora nie będzie stanowiła przychodów samorządowej jednostki kultury w rozumieniu ustawy o finansach publicznych, a tym samym w rozumieniu
Nieuznanie Gminy za podatnika w związku z realizacją Projektu oraz niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług otrzymanej dotacji oraz otrzymanych wpłat od mieszkańców z tytułu realizacji ww. Projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki: - poniesione na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków (pyt. 1), - związane z usuwaniem awarii w przydomowych oczyszczalniach ścieków (pyt. 2); - poniesione na budowę stacji uzdatniania wody w (...) (pyt. 3), - poniesione na budowę trzech odcinków sieci wodociągowej w miejscowości (...) i (...) (pyt. 4), - związane z usuwaniem
brak obowiązku ujmowania dotacji inwestycyjnych w mianowniku prewspółczynnika
Obowiązek stosowania art. 86 ust 2a przez OSiR (jednostkę budżetową) w sytuacji gdy Wnioskodawca podaje że przesłanki dla uznania organizowanych przez siebie nieodpłatnych działań za realizowane dla celów działalności gospodarczej.
Rozliczanie podatku VAT w związku z czynnościami wykonywanymi na rzecz gminy, do czasu centralizacji rozliczeń z tytułu podatku VAT z gminą oraz w zakresie zastosowania art. 86 ust. 2a-2h w związku z wykonywaniem wskazanych we wniosku czynności.
Rozliczanie podatku VAT w związku z czynnościami wykonywanymi na rzecz gminy, do czasu centralizacji rozliczeń z tytułu podatku VAT z gminą oraz w zakresie zastosowania art. 86 ust. 2a-2h w związku z wykonywaniem wskazanych we wniosku czynności.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku dla usług edukacyjnych, cateringowych i opłaty wpisowej związanych z prowadzonymi przez Wnioskodawczynię żłobkiem i przedszkolem oraz zwolnienia od podatku otrzymywanej dotacji na prowadzenie żłobka.
opodatkowanie podatkiem VAT wpłat otrzymanych od mieszkańców z tytułu uczestnictwa w projekcie pn. ... ,- opodatkowanie podatkiem VAT przekazania przez Gminę prawa własności układów kolektorów słonecznych na rzecz mieszkańców po 5 latach od zakończenia realizacji projektu oraz podstawy opodatkowania,- możliwość odliczenia lub uzyskania zwrotu podatku naliczonego VAT związanego z wydatkami na realizację
w zakresie ustalenia czy otrzymane przez Gminę środki z Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy z tytułu dofinansowania projektu zwiększają podstawę opodatkowania podatkiem VAT
Czy wykorzystana przez Zakład dotacja przedmiotowa w kwocie 206.943,30 zł powinna pomniejszać koszty uzyskania przychodu ogółem i tym samym zwiększyć podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy wynagrodzenie pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w części finansowanej ze środków pomocowych (w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko) podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
czy dotacje przedmiotowe do ceny usługi, czyli dopłaty do biletów ulgowych otrzymane z budżetu samorządu wojewódzkiego w związku z ustawowymi uprawnieniami do ulgowych pasażerskich przejazdów autobusowych, nie finansują bezpośrednio wydatków i kosztów.
Czy ustalenie należnego podatku od towarów i usług rachunkiem "w stu" od kwoty przekazanych dopłat jest prawidłowe?
Czy ustalając obrót do celów wyliczenia wskaźnika proporcji, podatnik powinien uwzględnić otrzymane dotacje od gmin na inwestycje, które przekazuje do swojego zakładu budżetowego, który dokonuje zakupów inwestycyjnych ?