Działalność w Internecie przybiera coraz szerszy zasięg. Oprócz tradycyjnej sprzedaży towarów za pośrednictwem sklepów internetowych coraz popularniejszą formą działalności w Internecie jest prowadzenie blogów, kanałów czy platform internetowych, sprzedaż reklam na prowadzonych stronach internetowych, a także dzierżawa czy sprzedaż praw do stron i domen internetowych. Wszystkie te czynności wymagają
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT przeniesienia przez Dłużnika na Spółkę własności do składników, tj. znaku graficznego, strony internetowej, domeny internetowej, baz i zbiorów danych, raportów z projektów badawczych w miejsce świadczenia pieniężnego (na całkowite zaspokojenie roszczeń Spółki) oraz prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia ww. składników
Ustalenie czy wydatki poniesione przez Spółkę z tytułu zakupu domen internetowych stanowią pośrednie koszty podatkowe Spółki, ujmowane w czasie, proporcjonalnie do długości okresu którego dotyczą zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o CIT.
Skutki podatkowe otrzymywania wpłat w ramach relacji internetowych.
1) Skutki podatkowe „wycofania” znaków towarowych i związanych z nimi domen z działalności gospodarczej Wnioskodawcy. 2) Opodatkowanie przychodów z oddania znaków towarowych i związanych z nimi domen do korzystania Spółce holdingowej – źródło przychodów, problem możliwości objęcia przychodów ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Opodatkowanie zbycia praw ochronnych do znaków towarowych i prawa do domeny internetowej, uznanie komornika za płatnika z tytułu zbycia praw ochronnych do znaków towarowych i prawa do domeny internetowej oraz obowiązek wystawienia faktury dokumentującej powyższą transakcję, jak również prawo Spółki do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia praw ochronnych do znaków towarowych i prawa do domeny internetowej
podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy nabyte prawa do Domen nie stanowią wartości niematerialnych i prawnych (WNiP) na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz, czy wydatek na nabycie praw do Domen powinien zostać uznany na gruncie tej ustawy za koszt pośredni, potrącalny w dacie poniesienia, tj. ujęcia jako koszt w księgach rachunkowych
w zakresie: możliwości zaliczenia wydatków na nabycie domen internetowych do pośrednich kosztów uzyskania przychodów
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uznania zakupionej licencji za wartość niematerialną i prawną, uznania gotowej e-usługi za wartość niematerialną i prawną.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uznania zakupionej licencji za wartość niematerialną i prawną, uznania gotowej e-usługi za wartość niematerialną i prawną.
Spółka poniosła koszty utworzenia strony internetowej, tj. koszty domeny internetowej, hostingu, praw autorskich do opracowań umieszczonych na stronie, wynagrodzeń dla pracowników własnych i zewnętrznych zaangażowanych w projekt. 1. Czy wymienione koszty utworzenia strony internetowej mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Jeśli
Czy zakup portalu internetowego można uznać za nabycie usług i ująć jednorazowo w koszty uzyskania przychodów w momencie jego poniesienia?
Czy w opisanej powyżej sytuacji wnioskodawca jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu dochodu uzyskanego przez zbywcę nazwy domeny tj. czy powinien potrącić z wynagrodzenia zbywcy zaliczkę na podatek dochodowy i uiścić go oraz doręczyć zbywcy PIT-11?
W jakiej wysokości Spółka powinna ująć wydatki poniesione na nabycie Domen jako koszty uzyskania przychodów dla celów podatkowych? W którym momencie Spółka powinna ująć wydatki poniesione na nabycie Domen jako koszty uzyskania przychodów dla celów podatkowych?
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych przez Wnioskodawcę (komplementariusza spółki komandytowej) kosztów sprzedaży lokali mieszkalnych w związku z realizacją projektu budownictwa mieszkaniowego.
Mając powyżej przedstawiony stan faktyczny na względzie i zakładając, iż Spółka po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych wynikających z umowy o dofinansowanie otrzyma od PARP dofinansowanie w postaci częściowego zwrotu kosztów, czy na tej podstawie otrzymane środki pomocowe, jako zwrot poniesionych wydatków, nie będą stanowiły przychodu, albowiem stosownie do treści art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy
Interpretacja dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy wydatek poniesiony na zakup domeny internetowej można jednorazowo zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów, czy też powinno się ją zaliczyć do wartości niematerialnych i prawnych i rozliczyć jej wartość w czasie?
Spółka z o.o. zwraca się z prośbą o interpretację: czy modernizacja i wykonanie strony internetowej jest wartością niematerialną i prawną i winna być amortyzowana, czy jest to reklama publiczna nie limitowana i można ja zapisać w koszty jednorazowo?