Rozpoznanie eksportu towarów opodatkowanych stawką VAT w wysokości 0%.
Zastosowanie – w odniesieniu do dokonanej dostawy do Ukrainy – stawki VAT 0% właściwej dla eksportu towarów
Skoro w systemie ECS potwierdzenie wywozu towarów poza terytorium Unii Europejskiej odbywa się za pomocą elektronicznego komunikatu IE-599, podpisywanego przez ten system przy użyciu klucza do bezpiecznej transmisji danych (który to komunikat dokumentuje czynność łatwą do zweryfikowania przez organy celne), to jego kopią może być każdy rodzaj dokumentu, który wiernie odzwierciedla treść oryginału.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na nabycie towarów handlowych wskazanych w dokumentach celnych
ustalenie sposobu przeliczania na złotówki wydatków na nabycie towarów w prowadzonej działalności gospodarczej wyrażonych w walucie obcej
w zakresie uznania dostawy towarów za eksport pośredni, udokumentowania tej transakcji oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego i właściwej stawki podatku
W zakresie opodatkowania stawką 0% wywozu towarów do Rosji przy dokonaniu odprawy celnej na Łotwie.
możliwość zastosowania 0% stawki podatku dla usług wykonywanych na towarze objętym procedurą uszlachetniania czynnego
w zakresie uznania posiadanej dokumentacji w eksporcie pośrednim i opodatkowania stawką 0%
w zakresie uznania transakcji dostawy towaru do Australii za eksport bezpośredni opodatkowany stawką 0%
W zakresie uznania transakcji dostawy towarów dla kontrahenta z Rosji za eksport pośredni, na podstawie łotewskich dokumentów celnych.
Uznanie posiadanych dokumentów (również w kontekście ich konkretnych zapisów) za wystarczające do zastosowania 0% stawki podatku w eksporcie pośrednim.
Wydruk komunikatu IE-599 jest dokumentem potwierdzającym wywóz towarów poza granice UE.
Dokumentowanie potwierdzenia wywozu towaru przy eksporcie w przypadku elektronicznej obsługi wywozu towarów w systemie ECS.
Czy opisane dokumenty, które są w posiadaniu Wnioskodawcy stanowią podstawę do zastosowania stawki 0% podatku VAT w eksporcie towarów oraz czy ww. dokumenty umożliwiają Wnioskodawcy dokonanie korekty podatku należnego?
Czy powyżej opisana transakcja jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów, czy też należy ją potraktować jako zakup towarów z importu (na podstawie dokumentu SAD) spoza kraju członkowskiego UE?
Czy otrzymane dokumenty rosyjskie, potwierdzające import towarów przez przedsiębiorstwo X można uznać za potwierdzenie wywozu towaru poza terytorium Wspólnoty i zastosować 0% stawkę podatku VAT?
Czy podatek VAT zapłacony na podstawie dokumentu celnego SAD podlega odliczeniu w deklaracji podatkowej VAT-7, jeśli importer nie jest właścicielem importowanego towaru?
Czy czynność opisaną we wniosku należy uznać za eksport bezpośredni (zdefiniowany w art. 2 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług czy eksport pośredni (określony w art. 2 pkt 8 lit. b) ww. ustawy)?
Czy Spółka miała prawo do uznania opisanej powyżej transakcji jako eksport towarów i opodatkowania jej stawką 0% czy też należało potraktować ją (transakcję) jako sprzedaż poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i uznać ją za niepodlegającą opodatkowaniu VAT?
czy w przypadku zaginięcia dokumentu celnego potwierdzającego eksportowy wywóz towaru (karta 3 SAD), przy jednoczesnym posiadaniu dokumentu szwajcarskiego urzędu celnego stwierdzającego dokonanie odprawy celnej importowej po stronie szwajcarskiej przedmiotowego towaru możliwe jest zastosowanie stawki podatku od towarów i usług w wysokości 0 %, zgodnie z art. 41 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku
Czy Spółka właściwie stosuje stawkę VAT 0% stosując art. 83 ust. 1 pkt 24 w związku z art. 83 ust. 9 ustawy o VAT?