Interpretacje

Interpretacja
21.04.2023 Podatki

Zawarta przez Pana umowa co do zasady podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych jako umowa depozytu nieprawidłowego. Jednak przedmiot umowy znajduje się za granicą, jak i umowa została zawarta za granicą, czynność ta nie podlega więc opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
23.02.2021 Podatki

objęcie czynności (umowy depozytu nieprawidłowego) podatkiem od towarów i usług będzie skutkowało wyłączeniem obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
15.04.2016 Podatki

Czy opisane umowy depozytu nieprawidłowego będą podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
15.04.2016 Podatki

Czy opisane umowy depozytu nieprawidłowego będą podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
04.04.2014 Podatki

Jeżeli planowane umowy depozytu nieprawidłowego, przedmiotem których będą rzeczy oznaczone co do gatunku (zboże) lub pieniądze, faktycznie zostaną objęte zakresem ustawy o podatku od towarów i usług i będą opodatkowane tym podatkiem lub będą korzystały ze zwolnienia z opodatkowania, nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
21.03.2014 Podatki

1. Czy przekazanie towarów w ramach umowy depozytu nieprawidłowego Korzystającemu skutkuje dla Spółki rozpoznaniem odpłatnej dostawy towarów w podatku od towarów i usług? 2. Czy zwrot towarów wydanych Korzystającemu w ramach umowy depozytu nieprawidłowego wywołuje w Spółce skutki w zakresie podatku od towarów i usług? 3. Czy zwrot środków pieniężnych bądź innych towarów lub praw majątkowych odpowiadających

Interpretacja
06.09.2013 Podatki

Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania depozytu nieprawidłowego, a także w zakresie podatku od towarów i usług.

Interpretacja
21.05.2012 Podatki

W wyniku potrącenia wierzytelności dochodzi do uregulowania zobowiązania nawet w sytuacji, gdy nie dochodzi do faktycznego transferu pieniędzy. Zatem, naliczone odsetki po stronie biorącego w depozyt stanowią koszt podatkowy w momencie ich zapłaty, w tym przypadku w dacie kompensaty wzajemnych wierzytelności o ile oczywiście nie znajdzie zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o PDOP. Interpretacja