Prawo od obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług, w tym faktur za zakup artykułów medycznych, związanych z podnajmem wyposażonego gabinetu dentystycznego.
Wydatki poniesione na usługi dentystyczne nie mogą zostać uznane za koszt uzyskania przychodu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Objęcie opodatkowaniem, w formie karty podatkowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, działalności lekarza dentysty w roku 2022.
Reasumując, spełnienie opisanych warunków umożliwi opodatkowanie przychodów, które będą osiągane od stycznia 2019 roku, na podstawie karty podatkowej zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 8 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Brak prawa do odzyskania podatku w związku z realizacją projektu polegającego na wyposażeniu gabinetu dentystycznego.
Od 1 stycznia 2015 r. obowiązuje nowy zakres zwolnień z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących. W rozporządzeniu, które ma obowiązywać kolejne dwa lata (2015 i 2016) zdecydowanie obostrzono dotychczasowe warunki korzystania ze zwolnień. Dlatego na zakup tych urządzeń powinni być gotowi: przedsiębiorcy prowadzący warsztaty samochodowe, wymianę opon i kół oraz stacje badań i przeglądów
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy protez dentystycznych i sztucznych zębów przez Spółkę zatrudniającą techników dentystycznych.
Zwolnienie z opodatkowania usługi wytworzenia oraz dostawy protez dentystycznych i sztucznych zębów.
Czy usługi protetyczne będą zwolnione od podatku VAT czy opodatkowane? Jeżeli będą opodatkowane to jaka stawką podatku VAT 7% czy 22%?
świadczenie usług protetycznych przez spółkę partnerską podlega opodatkowaniu stawką podstawową, tj. 22%, chyba że wyroby te są wyrobami medycznymi w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych i wówczas dostawa ich podlega opodatkowaniu 7% stawką podatku
Czy w związku ze zmianą przepisów stawki VAT na usługi i dostawy wyrobów dentystycznych Spółka może stosować zwolnienie od podatku od towarów i usług?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego istnieje możliwość wyboru w 2008 r. opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej na podstawie art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144
Jesteśmy inwalidami z orzeczoną grupą inwalidztwa, ponieśliśmy wydatki na lekarza dentystę (posiadamy faktury), czy możemy je odliczyć w ramach ulgi na rehabilitację niepełnosprawnych?
Spółka cywilna prowadząc w 2003 r. działalność w zakresie świadczenia usług stomatologicznych, sprzedaży artykułów stomatologicznych oraz wynajmu pomieszczeń, była zwolniona z mocy przepisu § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2002 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. nr 234, poz. 1971 ze zm.), od obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego od towarów