Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym wydatki poniesione na czyszczenie rurociągów są kosztami o charakterze remontowym, które w całości zaliczane są do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT i zostaną potrącone w dacie poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o CIT
Czy możliwe jest zaliczenie kwoty zwrotu podatku od towarów i usług lub jej części na poczet zobowiązań podatkowych (podatek dochodowy od osób prawnych, podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek od nieruchomości) oraz innych należności publicznoprawnych (np. opłat za korzystanie ze środowiska)?
Ordynacja podatkowa w zakresie możliwości zaliczenia kwoty z tytułu zwrotu w podatku od towarów i usług na poczet zobowiązań podatkowych w podatku od wydobycia niektórych kopalin oraz podatku akcyzowego.
1. Czy możliwe jest zaliczenie przysługującego Wnioskodawcy zwrotu podatku od towarów i usług na poczet zobowiązań podatkowych z tytułu podatków i opłat lokalnych (podatku od nieruchomości), zobowiązań z tytułu innych należności publicznoprawnych (opłat za korzystanie ze środowiska)? 2. Jeśli tak, w jakim momencie następuje zaliczenie i w jakim momencie wygasają ww. zobowiązania?
1.Czy w przypadku, gdy Spółka nie posiada zaległości podatkowych, możliwe jest zaliczenie kwoty zwrotu podatku od towarów i usług lub jej części na poczet zobowiązań podatkowych z tytułu podatku od nieruchomości oraz opłat za korzystanie ze środowiska? 2.W którym momencie następuje zaliczenie kwoty zwrotu podatku od towarów i usług na poczet powyższych zobowiązań? 3.Czy zaliczenie kwoty zwrotu podatku
Czy data wysłania listem poleconym (stempel poczty) jest datą złożenia wniosku o zaliczenie nadpłaty podatku VAT na poczet innych, bieżących zobowiązań podatkowych i ta data winna być uznana za uregulowanie podatku wskazanego we wniosku? Wniosek jest złożony wraz z deklaracją VAT.
114472 Czy kwotę netto faktury, która stała się przedmiotem sporu sądowego, a której podatnicy duplikat otrzymali 29.12.2006r. można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu 2006 roku ? PD.I-415-24-06-HK, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy koszty ubezpieczeń majątkowych w podmiocie prowadzącym księgi rachunkowe podlegają zarachowaniu do kosztów uzyskania przychodów w momencie poniesienia wydatku czy w momencie rozliczenia kosztu w czasie, szczególnie dotyczy to wpłaty składki dokonanej w roku 2006, a okres ubezpieczenia obejmuje rok 2006 i 2007?
Czy transakcja polegająca na zapewnieniu Klientowi możliwości korzystania z licencji na System, przy współuczestnictwie Spółki wstępującej w miejsce Producenta Systemu jako podmiotu upoważniającego Klienta do korzystania z Systemu na podstawie licencji i zapewniającego finansowanie transakcji, jest umową leasingu z art. 17a pkt 1 ustawy, a Spółka jest finansującym? Czy wydatki Spółki na rzecz Producenta
Czy w sytuacji jednorazowego poniesienia wydatku z tytułu wstępnej opłaty leasingowej wydatek ten będzie stanowił koszt uzyskania przychodów w miesiącu jego poniesienia, czy też należy go rozliczać w czasie?
Czy wynagrodzenie za miesiąc grudzień 2004 r. (oraz składki ZUS i Fundusz Pracy naliczone od tych wynagrodzeń) wypłacone w styczniu 2005 r. według znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stanowią koszty uzyskania przychodu w miesiącu styczniu 2005 r., czy też w grudniu 2004 r.?