Skutki podatkowe zwrotu właścicielom lokali nadwyżki z tytułu rozliczenia zaliczki dotyczącej utrzymania części wspólnej nieruchomości.
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Podatkowe skutki sprzedaży lokali użytkowych wraz z udziałami w częściach wspólnych budynku oraz działek.
Uznanie, że Planowana Transakcja będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu VAT i nie będzie wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT; dostawa Nieruchomości będzie zwolniona z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10, z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia i opodatkowania tej dostawy oraz uznania, że Kupujący będzie uprawniony do obniżenia kwoty podatku
Czy przychody wspólnoty mieszkaniowej z tytułu zawartej umowy najmu i uzyskiwany z tego tytułu dochód mogą podlegać zwolnieniu przedmiotowemu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 CIT.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zniesienia współwłasności nieruchomości.
Obowiązki płatnika w związku z powstaniem przychodu z tytułu ponoszenia przez członków Wspólnoty kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej w wysokości niższej, niż przypadający na nich udział w tej nieruchomości.
dostawa lokalu użytkowego będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Czy i w którym momencie wydatek poniesiony na zakup prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego Wnioskodawca może zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodu czy też wydatek na zakup prawa do korzystania z miejsca postojowego zwiększa wartość początkową przedmiotowego lokalu mieszkalnego i stanowi koszt uzyskania przychodu poprzez odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej
W zakresie ustalenia, czy Wspólnota Mieszkaniowa dokonując zwrotu właścicielom lokali części wniesionych przez nich zaliczek (nadpłat) dotyczących utrzymania nieruchomości wspólnej korzysta ze zwolnienia przedmiotowego.
Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Wspólnota Mieszkaniowa zobowiązana jest do zapłaty podatku?
Czy w wypadku zwrotu części zaliczki wpłaconej przez Wnioskodawcę do wspólnoty a zwróconej na rachunek Wnioskodawcy jako nadwyżka nad kosztami faktycznie poniesionymi przez wspólnotę jest zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych, czy Wnioskodawca powinien od tej kwoty zapłacić podatek dochodowy?
Czy Wspólnota przeznaczając dochody z wynajmu swojego zasobu mieszkaniowego na utrzymanie części wspólnej nieruchomości powinna płacić podatek dochodowy?
Podstawa opodatkowania transakcji sprzedaży udziałów w nieruchomości zabudowanej na rzecz wspólników spółki jawnej dzierżawiącej nieruchomość. Spółka jawna poniosła nakłady na nieruchomości, które nie zostaną rozliczone.
Zwolnienie od podatku dostawy udziałów w nieruchomości zabudowanej, dzierżawionej, bez rozliczenia poniesionych przez dzierżawcę nakładów poza pierwszym zasiedleniem.
Podstawa opodatkowania transakcji sprzedaży udziałów w nieruchomości zabudowanej na rzecz wspólników spółki jawnej dzierżawiącej nieruchomość. Spółka jawna poniosła nakłady na nieruchomości, które nie zostaną rozliczone.
Zwolnienie od podatku dostawy udziałów w nieruchomości zabudowanej, dzierżawionej, bez rozliczenia poniesionych przez dzierżawcę nakładów poza pierwszym zasiedleniem.
1. Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na obrotowym rachunku bankowym Wspólnoty Mieszkaniowej, które pochodzą z wpłat zaliczek na media oraz na utrzymanie części wspólnej są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych? 2. Czy odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bankowym funduszu remontowego, które pochodzą z wpłat przeznaczonych na wykonywanie remontów w zasobie
Czy w przedstawionej wyżej sytuacji wystąpi podatek dochodowy oraz czy będzie to podatek od osób fizycznych (właścicieli lokali), czy od Wspólnoty Mieszkaniowej (jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej)?Czy możliwe są ulgi w jego wymiarze lub odstąpienia od naliczenia?
Czy dochody uzyskane przez wspólnoty mieszkaniowe z wynajmu pomieszczeń wchodzących w skład nieruchomości wspólnej na cele gospodarstwa domowego, a więc niezwiązane z działalnością gospodarczą, są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych, w przypadku gdy najemcy wnoszą opłaty: 1. w wysokości pokrywającej koszty utrzymania tych pomieszczeń,2. w wysokości pokrywającej koszty utrzymania tych pomieszczeń
Czy w Spółdzielni Mieszkaniowej przychody z wynajmu na potrzeby gospodarstwa domowego pomieszczeń wchodzących w skład nieruchomości wspólnych oraz koszty eksploatacji i utrzymania tych pomieszczeń wpływają na dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy w wyniku wyodrębnienia samodzielnego lokalu mieszkalnego w dobudowanej części budynku nastąpi nieodpłatne zniesienie współwłasności, które podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn zgodnie z ustawą z dnia 28 lipca 1993r. o podatku od spadków i darowizn PM-43-436/5/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego