Obowiązki w podatku akcyzowym związane z nabyciem wewnątrzwspólnotowym.
Obowiązek stosowania dokumentu e-SAD dla przemieszczeń poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy.
Obowiązek przemieszczania poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy nabywanych wewnątrzwspólnotowo wyrobów, zawierających całkowicie skażony alkohol etylowy, na podstawie elektronicznego uproszczonego dokumentu administracyjnego e-SAD
Zakres wniosku w zakresie uznania Wnioskodawcy za podatnika; obowiązków formalnych związanych z kontrolą nad przemieszczeniem, magazynowaniem, obrotem i zużyciem alkoholu etylowego skażonego, nabywanego wewnątrzwspólnotowo; utraty prawa do zwolnienia od akcyzy w przypadku niedopełnienia obowiązków formalnych; obowiązku dokumentowania nabycia wewnątrzwspólnotowego uproszczonym dokumentem towarzyszącym
Zużycie zatem wyrobów akcyzowych określonych w załączniku nr 2 do ustawy, o których mowa w art. 89 ust. 2, do produkcji innych wyrobów, powoduje zgodnie z ustawą powstanie obowiązku podatkowego względem zużytych wyrobów akcyzowych, które weszły w skład wyprodukowanego z ich udziałem wyrobu, niekoniecznie akcyzowego. Zatem takie zużycie wyrobów akcyzowych określonych w załączniku nr 2 do ustawy, w stanie
Brak opodatkowania oraz brak obowiązków dokumentacyjnych i ewidencyjnych związanych ze sprzedażą na terytorium kraju alkoholu etylowego całkowicie skażonego (rejestr sprzedaży art. 138t ustawy)
Zwolnienie od akcyzy alkoholu etylowego zawartego w nabywanych wewnątrzwspólnotowo bazach naturalnych, wykorzystywanych do produkcji lakierów do paznokci lub sprzedawanych po ich nabyciu.
Zwolnienie z akcyzy skażonego alkoholu etylowego wykorzystywanego do produkcji produktów biobójczych
warunki zwolnienia na gruncie § 9 rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego, dla używanego przez Wnioskodawcę częściowo skażonego alkoholu etylowego
Czy możliwe jest prowadzenie działalności, o których mowa we wniosku, jeżeli Zakład (Wnioskodawca) będzie podmiotem innym niż prowadzącym skład podatkowy?
Alkohol etylowy skażony benzoesanem denatonium 0,3 g na 100 L 100% alkoholu etylowego i zawarty w nabywanym wewnątrzwspólnotowo środku odkażającym nie może być zwolniony od podatku akcyzowego na podstawie § 18 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego i tym samym powstanie obowiązek zapłaty akcyzy.
Istota interpretacji: Produkcja i sprzedaż wyrobów o symbolu PKWiU 24.52, obciążenia podatkowe w podatku akcyzowym wytworzonych produktów.
Szczegółowo zagadnienie całkowitej denaturacji zostało natomiast uregulowane w rozporządzeniu Komisji (WE) Nr 3199/93 z dnia 22 listopada 1993 r. w sprawie wzajemnego uznawania procedur całkowitego skażenia alkoholu etylowego do celów zwolnienia z podatku akcyzowego (Dz. Urz. L 288 z 23.11.93, s. 12) gdzie wskazano, odrębnie dla każdego z Państw Członkowskich, warunki takiej denaturacji.
Produkcja i sprzedaż wyrobów o symbolu PKWiU 24.66.48-90.90, obciążenia podatkowe w podatku akcyzowym wytworzonych produktów.
Czy jeżeli produkt zostanie sklasyfikowany do kodu CN 2207 20 00 dopuszczony do wolnej sprzedaży na terenie Niemiec skażony zgodnie z rozporządzeniem Komisji (WE) Nr 3199/93 za pomocą skażenia jakiegokolwiek państwa członkowskiego, podlega akcyzie w Polsce i z jaką stawką.
Import i przetwarzanie koncentratu do spryskiwaczy, obciążenia podatkowe w podatku akcyzowym.
Produkcja i sprzedaż wyrobów o symbolu PKWiU 24.30.22-79, obciążenia podatkowe w podatku akcyzowym wytworzonych produktów.
Czy produkcja roztworu zawierającego w swoim składzie 78% wagowych bezwodnego alkoholu etylowego zakupionego w kraju i 20% bitrexu (benzoesan denatonium) może być prowadzona poza składem podatkowym?
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem akcyzowym rozpuszczalniki zawierające w swoim składzie alkohol etylowy skażony acetonem i alkohol etylowy skażony bitrexem jeżeli ich produkcja nastąpiła przed wejściem w życie przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 10 października 2007 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (Dz. U. Nr 196, poz. 1416)?
Czy produkcja w składzie podatkowym wyrobów chemicznych (rozpuszczalników, rozcieńczalników) na bazie własnego alkoholu etylowego całkowicie skażonego zgodnie z regulacją Komisji (WE), zawartą w rozporządzeniu Komisji Nr 3199/93 z dnia 22 listopada 1993 roku według receptur innych państw członkowskich będzie zwolniona od podatku akcyzowego?
Czy nabycie przez Spółkę substancji ropopochodnej, niespełniającej jakichkolwiek wymagań jakościowych dla paliw ciekłych, w celu jej zużycia jako jeden z surowców w procesach chemicznych produkcji paliw, podlega obowiązkowi zapłaty podatku akcyzowego na podstawie przepisów ustawy akcyzowej lub / i na podstawie przepisów dyrektywy energetycznej?
Czy przy imporcie wyżej wymienionych produktów i dalszej ich odsprzedaży powstaje obowiązek zapłaty akcyzy od zawartego w nich alkoholu etylowego?
Czy po wejściu w życie rozporządzenia (Dz. U. nr 196, poz. 1416) Ministra Finansów z dnia 10 października 2007r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego z dnia 26 kwietnia 2004r. (Dz. U. nr 97, poz. 966 z późn. zm.) w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego spółka będzie mogła sprzedawać wyprodukowane n/wym. wyroby z dotychczas stosowanymi składami i jak długo?
Przetwarzanie koncentratu do spryskiwaczy na terenie składu podatkowego, obciążenia podatkowe w podatku akcyzowym wytworzonych produktów.