Skutki podatkowe wynajmu pokoi gościnnych – ocena możliwości skorzystania ze zwolnienia.
Zwolnienie od opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu wynajmu pokoi gościnnych.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu wynajmu pokoi gościnnych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 43 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z uwagi na położenie gospodarstwa na terenie, który administracyjnie należy do miasta.
Czy w związku z położeniem pokoi gościnnych na terenach wiejskich w budynku położonym w gospodarstwie rolnym, ale na terenie działki oznaczonej symbolem Bi (inne tereny zabudowane) Wnioskodawczyni, po uruchomieniu działalności w zakresie agroturystyki, będzie korzystała ze zwolnienia podatkowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 43 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Prace sezonowe nie są zdefiniowane ani wyodrębnione w polskim prawie pracy. Zaliczamy do nich wszelkie prace, na które zapotrzebowanie występuje wyłącznie przez pewien okres. Zwykle kojarzymy je z rolnictwem, ogrodnictwem, sadownictwem czy gastronomią. O wyborze podstawy zatrudnienia sezonowego decyduje rodzaj pracy do wykonania oraz okres, przez który ma być ona świadczona. Z reguły pracodawcy działający
Czy zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 43 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych wystawiając fakturę VAT za nocleg, w której jako nabywca widnieje przedsiębiorstwo, którego pracownicy goszczą w prowadzonym przez Wnioskodawcę gospodarstwie agroturystycznym, dochód określony w takiej fakturze podlega zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych?