Interpretacje

Interpretacja
20.08.2024 Podatki

Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie

Interpretacja
16.05.2024 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym Spółka rozpoznaje przychód podatkowy z tytułu wynagrodzenia ponad limity określone w Umowie Kontraktu (tj. nieobjęte zakresem Umowy) w momencie uznania określonych świadczeń przez NFZ w sposób przyjęty pomiędzy stronami, np. w formie ugód lub aneksów.

Interpretacja
22.04.2024 Podatki

Czy przychód podatkowy z tytułu zrealizowanych nadwykonań powstaje w dacie otrzymania od NFZ zapłaty za nadwykonania i wówczas Wnioskodawca nalicza podatek od osób prawnych w miesiącu uzyskania tego przychodu (co nie wiąże się z powstaniem zaległości podatkowej za rok 2023, od której konieczne jest naliczenie odsetek).

Interpretacja
11.05.2023 Podatki

Skoro zatem celem czynności cywilnoprawnych jest umożliwienie dalszego funkcjonowania Szpitala i utrzymania zdolności do dalszego funkcjonowania, to czynność taka objęta jest wyłączeniem podatkowym, przewidzianym w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, gdyż spełniony jest przewidziany w ustawie warunek dla zastosowania tego wyłączenia – będzie to czynność w sprawach zdrowia

Interpretacja
28.09.2020 Podatki

Uznanie umożliwienia pracownikom Spółki oraz Członkom Zarządu korzystania ze świadczeń zdrowotnych za niepodlegające opodatkowaniu świadczenie usług, braku obowiązku wykazywania w deklaracji składanej dla celów podatku od towarów i usług obrotu z tytułu umożliwienia pracownikom Spółki oraz Członkom Zarządu korzystania ze świadczeń zdrowotnych oraz braku obowiązku uwzględniania wartości świadczeń zdrowotnych

Interpretacja
15.06.2020 Podatki

Z uwagi na fakt, że fizjoterapeuci legitymują się dyplomami potwierdzającymi uzyskanie kwalifikacji zawodowych (posiadają wykształcenie medyczne), uprawnieni są do wykonywania świadczeń opieki zdrowotnej w określonym zakresie, są osobami uprawnionymi do wykonywania zawodu medycznego. Zatem należy stwierdzić, że fizjoterapeuta, który posiada stosowne kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania świadczeń

Interpretacja
24.10.2012 Podatki

Czy umowa pożyczki zawarta przez Szpital z przeznaczeniem jej na spłatę zobowiązań płatniczych Szpitala wobec kontrahentów za nabyte, w ramach czynności cywilnoprawnych takich jak umowa sprzedaży, dostawy oraz świadczenia usług, towary i usługi niezbędne do udzielania świadczeń zdrowotnych, podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 lit. b) lub

Interpretacja
30.01.2012 Podatki

Czy umowa pożyczki zawarta przez Szpital z przeznaczeniem jej na spłatę zobowiązań płatniczych Szpitala wobec kontrahentów dostarczających mu leki i materiały medyczne podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
16.03.2011 Podatki

Czy wydatki poniesione na świadczenia zdrowotne i sportowe dla członka zarządu stanowią koszty uzyskania przychodu dla Spółki?

Interpretacja
16.03.2011 Podatki

Czy wydatki na świadczenia zdrowotne i sportowe dla osób, z którymi Spółka podpisała umowy o dzieło, stanowią koszty uzyskania przychodu dla Spółki?

Interpretacja
23.11.2010 Podatki

ustalanie, czy mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów: -wydatki poniesione w okresie od 01 stycznia 2004 r. do 31 grudnia 2006 r. na sfinansowanie świadczeń zdrowotnych na rzecz pracowników do których ponoszenia Wnioskodawca nie był zobowiązany na podstawie przepisów Kodeksu pracy oraz innych ustaw, -pozostałe wydatki związane z zapewnieniem pracownikom świadczeń przewidzianych w Zakładowym

Interpretacja
04.05.2009 Podatki

Czy umowa pożyczki z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
18.02.2009 Podatki

Czy oferowanie pracownikom przez Spółkę pakietu medycznego stanowi dla pracownika przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy od wartości pakietu opieki medycznej sfinansowanego pracownikowi przez Spółkę, Spółka jako płatnik powinna odprowadzać za pracownika zaliczkę z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych?

Interpretacja
21.11.2008 Podatki

Czy umowa pożyczki z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych publicznoprawnych podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
05.05.2008 Podatki

Czy wartość ww. świadczeń medycznych stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w sytuacji, w której nie jest możliwe ustalenie wartości pieniężnej świadczenia przypadającego na danego pracownika?

Interpretacja
14.09.2007 Podatki

Czy wartość świadczeń medycznych opisanych w niniejszym wniosku, wynikających z dwóch umów zawartej z Centrum Medycznym, zapewnionych pracownikom Spółki oraz innym upoważnionym osobom, stanowi przychód dla tych osób, a tym samym, czy Spółka ma obowiązek uwzględnić te świadczenia w podstawie obliczenia zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?

Interpretacja
13.06.2007 Podatki

Czy koszt usług medycznych opłacanych na rzecz pracowników przez pracodawcę w formie ryczałtu skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych u tych pracowników?

Interpretacja
30.01.2007 Podatki

Czy przedstawiona czynność może skorzystać ze zwolnienia z obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
12.10.2006 Podatki

Spółka stoi na stanowisku, iż bezpłatna opieka medyczna nie powinna być zaliczana do przychodu jej pracowników, ze względu na brak możliwości identyfikacji ceny konkretnej usługi ponoszonej na rzecz konkretnego pracownika w ramach abonamentu, gdyż konstrukcja abonamentu oznacza możliwość skorzystania przez pracownika z dowolnych procedur medycznych, bądź niekorzystania z nich w ogóle.