Resort finansów opracował nowy wzór PIT-2 (Oświadczenia/Wnioski podatnika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych), który wejdzie w życie od 1 stycznia 2023 r. Jest to 9 wersja tego dokumentu i w odróżnieniu od poprzednich zawiera szereg oświadczeń, które może złożyć podatnik będący zarówno pracownikiem jak i zleceniobiorcą. Dotychczas PIT-2 był przeznaczony
obowiązek dokonania zgłoszenia rejestracyjnego w zakresie podatku od towarów i usług oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT w przypadku świadczenia usług w zakresie porad dietetycznych
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku VAT.
Czy Wnioskodawczyni, jako osoba uprawniona do otrzymania sumy ubezpieczenia z umowy ubezpieczenia na życie zawartej przez krewnego, jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Prawo do ponownego skorzystania ze zwolnienia podmiotowego na mocy art. 113 u.p.t.u. w razie niezłożenia w terminie aktualizacji zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R w zakresie danych objętych zawiadomieniem o ponownym zwolnieniu
W zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleniowych oraz w zakresie ustalenia czy po zarejestrowaniu się Wnioskodawcy jako podatnika VAT czynnego wykonywane usługi szkoleniowe będą podlegać zwolnieniu od podatku VAT.
Wnioskodawca spełnił wymagane przepisami ustawy o podatku od spadków i darowizn warunki do zachowania ulgi określonej w art. 4a ww. ustawy w terminie złożył dwa zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych, gdzie korekta jednego z nich pozostała bez wpływu na ulgę. Datą powstania obowiązku podatkowego jest jednak data obciążenia rachunku bankowego darczyńców.
opodatkowanie otrzymanej kwoty pieniężnej oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.
dotyczy prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego
Zwolnienie z podatku VAT dla usług w zakresie prowadzonej poradni psychologiczo-pedagogicznej i centrum terapeutycznego.
Prawo Wnioskodawcy do zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, w związku ze świadczeniem usług na rzecz N. P. Sp. z o.o. oraz dokumentowanie usług świadczonych na rzecz tego podmiotu.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług medycznych polegających na wykonywaniu zabiegów akupunktury.
Czy prowadzona przez Spółkę działalność pozwala na skorzystanie w 2016 r. ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Możliwości zastosowania podmiotowego zwolnienia Wnioskodawcy świadczącego kompleksowe usługi rachunkowo-księgowe (bez doradztwa).
Możliwość zastosowania podmiotowego zwolnienia Wnioskodawcy świadczącego usługi biura urbanistycznego (bez doradztwa)
Określenie miejsca świadczenia usług ochrony osób oraz obsługi logistycznej wycieczek
Moment, od którego winno się liczyć 6 miesięcy na zgłoszenie nabycia rzeczy lub praw majątkowych właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego, w sytuacji późniejszego powzięcia informacji o nabyciu dyspozycji wkładem na wypadek śmierci
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego od podatku dla kursów na prawo jazdy kat. B oraz w zakresie wyliczenia limitu zwolnienia podmiotowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku na usługę świadczoną pacjentowi przebywającemu w szpitalu po zakończeniu procesu udzielania świadczeń szpitalnych.
Podatek od towarów i usług m.in. w zakresie ujęcia w ewidencji korekt sprzedaży zaewidencjonowanej na kasie rejestrującej w przypadku pomyłek związanych z błędnie wskazanym na paragonie miejscem i terminem turnusu wpływającym na kwotę należną od nabywcy na skutek samokontroli ewidencji na kasie dokonanej przez Wnioskodawcę oraz sposobu udokumentowania korekt.
Moment, od którego winno się liczyć 6 miesięcy na zgłoszenie nabycia rzeczy lub praw majątkowych właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego, w sytuacji późniejszego powzięcia informacji o nabyciu dyspozycji wkładem na wypadek śmierci