Zwolnienie z podatku VAT czynności zarządzania nieruchomościami na rzecz wspólnot mieszkaniowych, prawidłowość wystawiania faktur na rzecz klientów konsorcjum zarówno za zarządzanie nieruchomościami, jak i usługi ochrony oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych od Konsorcjanta.
Uznanie Zarządcy za samodzielnego podatnika podatku VAT z tytułu zawieranych umów najmu Nieruchomości. Brak opodatkowania podatkiem VAT wypłaty nadwyżki pożytków (przychodów) z Nieruchomości (kosztami) ponoszonymi z tytułu jej eksploatacji.
Uznanie wykonywanych przez Wnioskodawczynię czynności za jedną kompleksową usługę, w całości zwolnioną od podatku VAT, mając na względzie sposób ujawnienia nieruchomości w księgach wieczystych.
W zakresie braku zastosowania art. 15e ust. 1 updop do kosztu nabywanych usług zarządzania nieruchomością oraz możliwości zastosowania art. 15e ust. 11 pkt 1 i 2 ww. ustawy.
powstanie zagranicznego zakładu, opodatkowania na terytorium Polski dochodów pochodzących z nieruchomości położonej w Polsce, rozliczania dochodów osiąganych na terytorium Polski z Nieruchomości położonej w Polsce, na podstawie art. 3 ust. 3 pkt 2 w zw. z art. 3 ust. 2 updop w zw. z art. 6 polsko-niemieckiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, uznania kosztów ponoszonych w związku z wynajmowaną
W zakresie prawidłowości stosowania zwolnienia od podatku VAT dla wszystkich świadczonych usług w ramach zawartej umowy dotyczącej zarządzania nieruchomością Wspólnoty Mieszkaniowej.
Stawka podatku dla dostawy energii elektrycznej i energii cieplnej oraz stawka podatku dla dostawy wody i usługi odprowadzania ścieków.
Zwolnienie od podatku jednorazowego wynagrodzenia dodatkowego należnego od wspólnoty mieszkaniowej w formie prowizji od pozyskanych przez wspólnotę środków finansowych.
Ze zwolnienia od podatku na mocy § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień korzystają jedynie usługi zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi, sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 68.32.11, z wyłączeniem utrzymania czystości administrowanych nieruchomości oraz remontów i konserwacji.
Usługi zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi świadczone na zlecenie, sklasyfikowane w grupowaniu PKWiU 68.32.11.0 i 68.32.12.0 korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług. Nabycie usług związanych z czynnościami zwolnionymi od podatku nie uprawnia do odliczenia podatku naliczonego.
Czy usługa sprzątania części wspólnych wewnątrz i na zewnątrz budynku, zamiatanie chodników, usuwanie śniegu i pielęgnacji zieleni mieści się w kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami mieszkalnymi i korzysta ze zwolnienia z podatku VAT.
Prawo podatkowe dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją operacji.
Podatek od towarów i usług w zakresie udokumentowania fakturą i opodatkowania podstawową stawką podatku zrealizowanego zlecenia oraz prawa do odliczenia podatku VAT związanego z zakupami towarów.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług zarządzania nieruchomością wspólną świadczonych na rzecz wspólnot mieszkaniowych
zwolnienie od podatku usługi zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi;
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla usługi polegającej na zarządzaniu nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych.
Usługi zarządzania nieruchomościami, wykonywane na podstawie umów zlecenia, sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 68.32.11.0 oraz 68.32.12.0, z uwagi na fakt, że dotyczyć będą nieruchomości mieszkalnych korzystać będą ze zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 3 cyt. rozporządzenia.
Czy zaliczki wpłacane przez członków wspólnoty mieszkaniowej na poczet kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej stanowią przychód podatkowy, zaś ponoszone przez wspólnotę koszty utrzymania nieruchomości wspólnej, o których mowa w art. 14 ustawy o własności lokali są kosztami uzyskania przychodu?
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług czynności polegających na świadczeniu usługzarządzania nieruchomościamimieszkalnymi i niemieszkalnymi w sytuacji, gdy powierzchnia użytkowa (niemieszkalna) jest zlokalizowana w budynku (wg klasyfikacji PKOB) mieszkalnym.
Czy do kosztów uzyskania przychodów z wynajmu lokali zaliczyć można koszty obsługi, utrzymania i wyposażenia całego budynku włącznie z terenem działki, na której budynek jest wybudowany (np. odśnieżanie, sprzątanie, zieleń na działce) oraz kosztów podatku od nieruchomości?