W sytuacji, gdy środki uzyskane dla Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pochodzą m.in. ze zwolnień podatkowych, tj. z podatku od nieruchomości i z pobranych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, wówczas stanowią one środki własne firmy. Wobec powyższego, sfinansowane z tego źródła wydatki nie będące wydatkami inwestycyjnymi, są kosztem uzyskania przychodów w ramach
Czy częściowe lub całkowite umorzenie nieoprocentowanej bądź oprocentowanej pożyczki, wydatkowanej zgodnie z przeznaczeniem, finansowanej z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stanowi przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1.Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć miesięczne odpisy amortyzacyjne dokonywane od środków trwałych, których zakup był sfinalizowany z środków ZFRON pochodzących ze zwolnień podatkowych?2.Czy równowartość tych odpisów, odnoszona równolegle do amortyzacji z konta Rozliczenia międzyokresowe przychodów na konto Pozostałe przychody operacyjne jest przychodem w rozumieniu ustawy o podatku
Czy środki pozyskane przez Spółkę, posiadającą status zakładu pracy chronionej, z tytułu ulg podatkowych, przekazane na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jak również pozyskane środki trwałe, których zakup sfinansowany został z tych środków (oraz związane z nimi odpisy amortyzacyjne) stanowią przychód podlegający opodatkowaniu?
Czy opłacanie składki na idywidualne ubezpieczenie pracownicze osób niepełnosprawnych z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób niepełnosprawnych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z ponoszonymi wydatkami na cele rehabilitacyjne tj. na dojazdy na niezbędne zabiegi leczniczo- rehabilitacyjne udokumentowane fakturami przedsiębiorstwa "Taxi" ma prawo do korzystania z odliczeń w zeznaniu podatkowym.