Opodatkowanie usług świadczonych na rzecz uczestników zajęć w postaci () oraz opodatkowania opłat wpisowego pobieranych od sportowców lub amatorów za udział w imprezach sportowych takich jak zawody w skokach i powożeniu organizowane na rzecz tych osób w celu uprawiania sportu.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży budynków i budowli posadowionych na gruncie będącym w użytkowaniu wieczystym.
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT świadczonych zajęć dodatkowych, tj. matematyki, biologii, informatyki, przedsiębiorczości, fizyki, chemii, w-f, zajęć językowych oraz zajęć z psychologiem i logopedą dla dzieci na poziomie podstawowym i gimnazjalnym w ramach projektu
Czy wydatki poniesione na zapłatę czynszu dzierżawnego od zajętych urządzeń za okres czasu, w którym będą w posiadaniu Urzędów Celnych będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
stawka podatku dla sprzedaży biletów wstępu i karnetów na siłownię i na zajęcia fitness oraz stawka podatku dla usługi treningu personalnego
Czy przeprowadzenie zajęć wykładowo-warsztatowych oraz konsultacji grupowych i indywidualnych realizowanych przez Spółkę podlegają zwolnieniu z podatku VAT?
Możliwość kontynuowania amortyzacji podatkowej urządzeń do gier zwróconych przez Urząd Celny po zakończeniu okresu ich zajęcia
Brak zwolnienia od podatku usług szkoleniowych w formie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży.
Czy pobyt z opiekunami dzieci szkolnych, przedszkolnych w gospodarstwie agroturystycznym bez noclegów Wnioskodawca może opodatkowywać 8% stawką podatku VAT?
Czy pobyt pozostałych osób dorosłych, rodzin, przebywających w gospodarstwie bez noclegów, bez dodatkowych atrakcji (prócz pobytu na terenie) Wnioskodawca może opodatkowywać podatkiem VAT w wysokości 8%?
Czy w momencie zajęcia przez banki środków pieniężnych Wnioskodawcy w walucie obcej zgromadzonych na rachunkach (lokatach) bankowych, w ramach zaspokojenia się przez banki z przedmiotu udzielonego przez Wnioskodawcę zabezpieczenia finansowego, powstaną po stronie Wnioskodawcy różnice kursowe podlegające podatkowi dochodowemu od osób prawnych (dalej: CIT), w kwocie różnicy pomiędzy wartością środków