Ustalenie obowiązku poboru podatku u źródła w związku z nabyciem usługi fundraisingowej.
Spółka jest/będzie uprawniona do uznania za koszt uzyskania przychodów wydatków w postaci wynagrodzenia uzależnionego od efektu, wypłaconego Doradcy w związku ze skutecznym pozyskaniem inwestora oraz wydatków z tytułu Usług prawnych i Usług VDR nabywanych w toku procesu pozyskiwania nowego inwestora.
Czy Wnioskodawca, w opisanym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym), ma (winno być: będzie miał) obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu usług pośrednictwa jako płatnik tegoż podatku?
Ustalenie czy pobierane przez Spółkę kwoty tytułem opłaty prowizyjnej należnej BGK z tytułu udzielonych przez BGK gwarancji, stanowią dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu, a ich przekazanie do BGK stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodów.
Czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu sprzedaży, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami oraz czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu zakupu, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami?
czy w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka będzie uprawniona do uznania za koszt uzyskania przychodów wynagrodzenia uzależnionego od efektu, wypłacanego Doradcy (na podstawie faktury VAT) w przypadku skutecznego pozyskania inwestora.
kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia wypłacanego doradcy w przypadku skutecznego pozyskania inwestora
w zakresie ustalenia czy Spółka będzie uprawniona do uznania za koszt uzyskania przychodów wynagrodzenia uzależnionego od efektu wypłacanego Doradcy (na podstawie faktury VAT) w przypadku skutecznego pozyskania inwestora.
określenie miejsca świadczenia i opodatkowanie podatkiem VAT usług pośrednictwa świadczonych na rzecz Dającego Zlecenie
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia wypłacanego doradcy w przypadku skutecznego pozyskania inwestora.
w zakresie ustalenia czy wynagrodzenie prowizyjne za zrealizowane usługi, wypłacane na rzecz agentów będących wspólnikami będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów dla Spółki
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczonych usług pośrednictwa, stawki podatku oraz zwolnienia od podatku mających zastosowanie do tych usług.
1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym koszty wynagrodzenia prowizyjnego Handlowców stanowią bezpośrednie koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 w związku z art. 15 ust. 4 ustawy o PDOP? 2. Czy wydatki z tytułu wynagrodzenia prowizyjnego, jako bezpośrednie koszty uzyskania przychodów, należne Handlowcom w danym roku, a dotyczące przychodów należnych w rozumieniu ustawy o PDOP osiągniętych
Czy słusznym jest stanowisko Wnioskodawcy, iż Wynagrodzenie wypłacane Zleceniobiorcy, winno być uznane za koszty uzyskania przychodów inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie poniesienia?
Czy w opisanym stanie faktycznym wystąpi konieczność poboru podatku u źródła z tytułu należności przekazywanych przez Wnioskodawcę armatorom zagranicznym?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia prowizyjnego w kwocie netto z faktury wystawionej przez osobę fizyczną pełniącą funkcję prokurenta z tytułu pozyskania klientów na usługi i produkty oferowane przez Spółkę, zgodnie z zawartą Umową.
Czy w świetle wyżej przedstawionego stanu faktycznego wynagrodzenie prowizyjne, otrzymywane przez Spółkę A od Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu w Polsce zryczałtowanym podatkiem dochodowym (tzw. podatek u źródła) i tym samym czy Wnioskodawca ma obowiązek potrącania zryczałtowanego podatku dochodowego w związku z dokonywaniem wypłat wynagrodzenia prowizyjnego na rzecz Spółki A?
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia za usługi pośrednictwa oraz wydatków towarzyszących komercjalizacji.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestrowania sprzedaży produktów dokonywanej przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz innego podmiotu przy zastosowaniu należących do niego kas rejestrujących.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania podatku należnego z tytułu dokonywanej sprzedaży i jej zarejestrowania oraz wykazania w deklaracji VAT.