Interpretacja indywidualna - działanie w charakterze podatnika podatku VAT oraz brak możliwości skorzystania ze zwolnienia (art. 113 ust. 13 pkt 2 lit. b).
Dotyczy ustalenia, czy ponoszone przez Spółkę koszty z tytułu pozapłacowych (niepieniężnych) elementów wypłacanego współpracującym ze Spółką na podstawie kontraktów B2B zleceniobiorcom wynagrodzenia (np. karty Multisport, ubezpieczenie na życie/zdrowie, karty przedpłacone) stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie ustalenia: - czy dokonanie umorzenia udziałów aportowych i wypłaty wynagrodzenia za umorzenie w okresie opodatkowania ryczałtem będzie podlegało opodatkowaniu ryczałtem; - czy dokonanie umorzenia udziałów aportowych i wypłaty wynagrodzenia za umorzenie po utracie lub rezygnacji opodatkowania ryczałtem będzie podlegało opodatkowaniu ryczałtem; - czy dokonanie umorzenia udziałów pieniężnych
Dochód z odpłatnego zbycia udziałów w spółce z o.o.: - objętych przy powstaniu spółki w zamian za wkład pieniężny; - objętych w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego spółki jako spółki przejmującej w związku z podziałem przez wydzielenie innej spółki której Wnioskodawca był wspólnikiem; - nabytych na podstawie umowy kupna-sprzedaży, za wynagrodzeniem pieniężnym, płatnym w ratach, w sytuacji, gdy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wydania akcjonariuszom Spółki wynagrodzenia niepieniężnego w postaci akcji w Spółce Zależnej.
Kwestia powstania przychodu po stronie spółki kapitałowej, która nabywa własne udziały w celu ich umorzenia za wynagrodzeniem dla udziałowca przekazywanym w formie niepieniężnej.
Czy prawidłowe jest stanowisko, iż przeniesienie wierzytelności z tytułu umów pożyczek na rzecz wspólnika Spółki, którego udziały zostały umorzone (kapitał z umowy pożyczki bez narosłych odsetek), tytułem wynagrodzenia należnego temu wspólnikowi za przymusowe (albo automatyczne) umorzenie udziałów Spółki nie powoduje powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Spółki?
Czy dobrowolne umorzenie udziałów we Wnioskodawcy, które może odbyć się nieodpłatnie lub za wynagrodzenie dla Udziałowca, w tym wynagrodzenie różne (wyższe lub niższe) od wartości nominalnej umarzanych udziałów lub różne (wyższe lub niższe) od wartości rynkowej umarzanych udziałów, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego na gruncie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku
Czy wykonanie świadczenia niepieniężnego w celu uregulowania zobowiązania z tytułu nabycia w dniu 21 października 2014 r. od Skarbu Państwa udziałów w celu umorzenia jest przychodem Spółki i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (załącznik nr 3)? Kiedy powstanie obowiązek podatkowy, jeżeli odpowiedź na pytanie pierwsze jest twierdząca?