Interpretacje

Interpretacja
09.06.2016 Podatki

Opodatkowanie wniesienia wkładu do spółki komandytowej w postaci udzielenia licencji na oprogramowanie komputerowe, do którego Wnioskodawca posiada majątkowe prawa autorskie oraz opodatkowanie świadczenia pracy w ramach wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej.

Interpretacja
03.11.2014 Podatki

Czy Wnioskodawca powinien skorygować zeznanie podatkowe i zapłacić należny podatek na zasadach ogólnych? Jeżeli tak, to czy dochody z poz. 174, złożonego pierwotnie PIT-36 powinien wykazać w innych źródłach (tj. w poz. 81), czy wykazać w PIT-37 jako należności ze stosunku pracy i nie wykazywać w załączniku PIT/ZG, z uwagi na zwolnienie tych dochodów z opodatkowania w Szwajcarii?

Interpretacja
03.11.2014 Podatki

Czy jeżeli ponownie Wnioskodawca podpisał tę samą umowę o pracę z tym samym pracodawcą na tych samych warunkach, tylko na cały 2014 r., to czy sporządzając zeznanie podatkowe w następnym roku, może stosować te same przepisy i tą samą procedurę wypełniania PIT-u?

Interpretacja
07.10.2014 Podatki

W zakresie opodatkowania wkładu niepieniężnego do spółki jawnej w postaci świadczenia pracy.

Interpretacja
05.09.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku składania informacji CIT-ST.

Interpretacja
02.08.2013 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie korekty PIT-36 w związku ze zwrotem podatku zagranicznego.

Interpretacja
29.07.2013 Podatki

1. Czy poprawnie ustalone zostało przez Wnioskodawcę, w świetle zapisów umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, miejsce opodatkowania przychodów z pracy wykonywanej w Austrii w ramach umowy o pracę z niemieckim pracodawcą? 2. Czy zaprezentowany sposób dokonywania rozliczeń w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych jest prawidłowy, a jeżeli nie to jak powinien wyglądać właściwy sposób obliczenia

Interpretacja
11.05.2009 Podatki

Bank prosi o wyjaśnienie, czy do informacji CIT ST należy wykazywać Punkty Obsługi Bankowej, czy tylko Oddziały Banku?

Interpretacja
05.02.2009 Podatki

1. Czy wyjazdy pracownika zatrudnionego jako kierowca samochodu ciężarowego w zleconą przez dyspozytora trasę stanowią podróż służbową dla tego pracownika oraz czy dla handlowca zlecony przez pracodawcę wyjazd służbowy jest podróżą służbową? 2. Czy z tytułu podróży służbowej wypłacane diety zarówno dla kierowcy, jak i handlowca stanowią przychody (dochody) wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych

Interpretacja
07.10.2008 Podatki

Jak należy wypełnić informację CIT-*-ST w przypadku, gdy zdefiniowano w umowie o pracę niektórych pracowników województwo lub kilka województw, jako miejsce wykonywania pracy i ze względu na faktyczne wykonywanie pracy nie jest możliwe wskazanie miejsca (gminy), na terenie której ten pracownik wykonuje przeważającą część swoich obowiązków?

Interpretacja
13.09.2007 Podatki

Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować w przypadku prowadzonej przez podatnika przedmiotowej działalności.

Interpretacja
04.11.2005 Podatki

Czy wynagrodzenie koordynatora projektu, realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wypłaconego ze środków własnych z możliwością częściowej refundacji w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego jest wolne od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 a i b ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?Czy wynagrodzenie z umów zlecenia wypłaconych

Interpretacja
15.06.2005 Podatki

Jak ujmować dla potrzeb informacji CIT-ST osoby, które świadczą pracę na terenie kilku jednostek samorządu terytorialnego?

Interpretacja
30.05.2005 Podatki

Czy wartość miesięcznego ekwiwalentu pieniężnego wypłacanego pracownikowi za używanie przez niego do celów służbowych stałego łącza internetowego - stanowiącego jego własność - będzie korzystała ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
02.07.2004 Podatki

Czy spółka, która świadczy usługi w miastach, w których prowadzi biura terenowe oraz w innych miejscach, powinna wykazywać w załącznikach CIT-ST również takie gminy, na terenie których świadczy usługi, chociaż nie posiada biur terenowych?

Interpretacja
27.01.2004 Podatki

Czy wypłacany ekwiwalent za używanie przez pracowników stanowiących ich własność samochodów, motocykli i rowerów wykorzystywanych w pracy może korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 13 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych