Zwolnienia od podatku VAT dostawy prawa użytkowania wieczystego działek wraz z posadowionymi na nich budowlami w ramach wywłaszczenia.
Czy czynność polegająca na podwyższeniu kapitału zakładowego przez konwersję wierzytelności pożyczkowej na udziały, w wyniku której nastąpi wygaśnięcie długu z tytułu otrzymanej Pożyczki oraz podwyższenie jego kapitału zakładowego, podlega opodatkowaniu VAT.
Ustalenie, czy skrócenie okresu trwania Umowy PGK przez spółki tworzące PGK „A”, w drodze aneksu zawartego w formie aktu notarialnego, zgłoszone do właściwego naczelnika urzędu skarbowego, będzie skutkowało wygaśnięciem statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych dla PGK „A” w ostatnim dniu skróconego okresu oraz zakończeniem w tym dniu ostatniego roku podatkowego PGK „A”, a przepisy art
Ustalenie momentu rozpoczęcia biegu pięcioletniego terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w przypadku sprzedaży nieruchomości przekazanej w ramach umowy dożywocia, a następnie zwróconej.
w zakresie ustalenia czy po wygaśnięciu umowy podatkowej grupy kapitałowej: • A, jako dotychczasowa spółka dominująca (spółka reprezentująca), będzie uprawnione do złożenia zeznania rocznego PGK za ostatni rok jej funkcjonowania • zapłata należnego podatku przez A, jako dotychczasową spółkę dominującą (spółkę reprezentującą), będzie traktowana jako wykonanie tego zobowiązania • A, jako dotychczasowa
W związku z zawarciem umowy nowacji zobowiązań z tytułu pożyczki udzielonej Spółce przez byłego udziałowca, w Spółce nie powstanie przychód w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 3 updop
w zakresie zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych kwot wynikających z otrzymanych not uznaniowych w związku z zawartym porozumieniem i rozliczeniem wygasłej umowy leasingu
Czy zaliczona do kosztów działalności wartość prawa użytkowania wieczystego, które przestało istnieć (uległo wygaśnięciu) jest kosztem podatkowym?
W zakresie uznania wygaśnięcia umowy leasingu jako zdarzenie neutralne w kontekście rozliczeń podatku należnego i naliczonego.
W zakresie uznania czynności wydania przedmiotu leasingu za odpłatną dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Leasingodawcę.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym otrzymanie przez Wnioskodawcę w związku z likwidacją Spółki wierzytelności Spółki z tytułu udzielonej Wnioskodawcy pożyczki i wygaśnięcie w ten sposób na skutek konfuzji zobowiązania Wnioskodawcy z tytułu pożyczki udzielonej Wnioskodawcy przez Spółkę nie będzie skutkowało powstaniem dochodu podatkowego dla Wnioskodawcy?
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym otrzymanie przez Wnioskodawcę w związku z likwidacją Spółki wierzytelności Spółki z tytułu udzielonej Wnioskodawcy pożyczki i wygaśnięcie w ten sposób na skutek konfuzji zobowiązania Wnioskodawcy z tytułu pożyczki udzielonej Wnioskodawcy przez Spółkę nie będzie skutkowało powstaniem dochodu podatkowego dla Wnioskodawcy?
w zakresie skutków podatkowych dla Wnioskodawcy, jako wspólnika spółki komandytowo-akcyjnej, w związku z połączeniem wierzytelności i zobowiązań Wnioskodawcy na skutek konfuzji
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa dotyczących umowy leasingu finansowego .
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przejęcia innej osoby prawnej dotyczących umowy leasingu finansowego .
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę z tytułu likwidacji Spółki, wierzytelności pożyczkowych będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy wygaśnięcie zobowiązania Wnioskodawcy wobec Spółki z tytułu umowy pożyczki (kwoty głównej pożyczki) w wyniku konfuzji spowoduje powstanie dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego w PIT? Czy wygaśnięcie