Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziałów we współwłasności niezabudowanej działki gruntu powstałej w wyniku podziału geodezyjnego działki gruntu nr 1 oraz obowiązek wystawienia faktury.
Z tytułu sprzedaży udziału w niezabudowanej działce gruntu Wnioskodawczyni nie będzie podatnikiem w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, a sprzedaż ta nie będzie stanowiła u niej odpłatnej dostawy towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy - tylko mąż będzie zobowiązany do rozliczenia VAT należnego z tyt. sprzedaży działki.
Sprzedaż udziału w niezabudowanej działce, która powstanie w wyniku podziału działki nr 1, jest opodatkowana bez uwzględnienia zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Uznanie, że sprzedaż udziału w prawie użytkowania wieczystego działki i udziału w prawie własności budynków korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w Nieruchomości 1 oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przez Kupującego 1 i Kupującego 2.
Uznanie, że sprzedaż udziału w działce niezabudowanej jest opodatkowana bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 i pkt 2 ustawy oraz udokumentowanie tej transakcji fakturą VAT, w części przypadającej na Pana jako współwłaściciela.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki wydzielonej z działki nr 1 będącej we współwłasności małżeńskiej.
Z tytułu dzierżawy przedmiotowej działki, straciła ona charakter majątku prywatnego. Wykorzystywanie w sposób ciągły dla celów zarobkowych przedmiotowej działki spowodowało, że ww. działka była wykorzystywana w działalności gospodarczej, a nie wyłącznie w ramach majątku osobistego. Tym samym, skoro w przedmiotowej sprawie wystąpią przesłanki stanowiące podstawę uznania Pani za podatnika w rozumieniu
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży działki zabudowanej będącej we współwłasności małżeńskiej.
zakresie skutków podatkowych przeniesienia udziałów w spółce z o.o. z majątku wspólnego wspólników spółki cywilnej do ich majątków osobistych
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, w której Wnioskodawca jest udziałowcem w zamian za wniesienie wkładu pieniężnego i niepieniężnego do tej spółki
Czy możliwe jest zaliczenie przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów, na podstawie art. 15 ust. 1 updop, opłaconego czynszu, za zajmowaną powierzchnię, ponad posiadane udziały we wspólnej nieruchomości, lokali wykorzystywanych na cele własnej działalności gospodarczej?
sposób opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu uczestnictwa w spółce komandytowej
Czy zniesienie współwłasności ww. udziałów przez Wnioskodawczynię i pozostałych wspólników w sposób opisany powyżej, tj. gdy w miejsce współwłasności łącznej 24.000 udziałów każdy wspólnik otrzyma po 8.000 udziałów bez spłat i dopłat, będzie skutkować powstaniem obowiązku podatkowego na gruncie podatku od spadków i darowizn?
sprzedaż udziału w nieruchomości nabytego w części w drodze darowizny oraz w części w drodze podziału majątku dorobkowego małżonków
Czy wystawione na małżonka polisy ubezpieczeniowe OC od samochodów, które figurują w ewidencji środków trwałych dla prowadzonej przez żonę jednoosobowo działalnosci gospodarczej będą stanowiły koszt uzyskania przychodu prowadzonej działalności ?
Jakie skutki podatkowe wywoła darowizna lokalu użytkowego z nadbudowaną częścią mieszkalną, stanowiącego majątek spółki cywilnej, na rzecz jednego ze wspólników tej spółki?
dotyczy odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych oraz podatku od towarów i usług naliczonego w fakturach dokumentujących ponoszone przez wspólników wydatki inwestycyjne