Przychód uzyskany z usług okołoprawnych sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 69.10.19.0 powinien zostać opodatkowany stawką ryczałtu w wysokości 15% na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 lit. l. Przychód z usług dotyczących analizy ryzyka politycznego dla działalności klienta sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 74.90.20.0 powinien zostać opodatkowany stawką ryczałtu w wysokości 8,5% na podstawie art. 12
Stawki ryczałtu dla usług rekomendacji kanonicznej (PKWiU 74.90.20.0) oraz okazjonalnych tłumaczeń (PKWiU 74.30.12) - wykonywanych w ramach wolnych zawodów.
1. Zastosowanie 8,5% stawki do świadczenia usług w zakresie edukacji nie jest uzależnione od tego, czy usługi te są wykonywane (czy też nie) w ramach wolnego zawodu. 2. Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWIU PKWIU 85.59.19.0 (usługi w zakresie pozaszkolnych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - przychody ze świadczenia usług ubezpieczeniowych z zatrudnieniem osób.
Brak obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego w związku z wypłatą wynagrodzenia wobec świadczenia przez rezydentkę podatkową Szwajcarii usług prawnych.
Ustalenie stawki opodatkowania z prowadzonej działalności polegającej na wykonywaniu usług prawnych.
Rozdzielenie przychodów podlegających opodatkowaniu ryczałtem o różnych stawkach, na te osiągane jako Agent Ubezpieczeniowy (wolny zawód – 17%) i na te osiągane jako Osoba Fizyczna Wykonująca Czynności Agencyjne (OFWCA – 15%).
Czy przychody, które Wnioskodawca uzyska ze świadczenia usług szkoleniowych powinny zostać opodatkowane według stawki 8,5%?
możliwość rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz ustalenie wysokości stawki opodatkowania z prowadzonej działalności
możliwość rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz ustalenie wysokości stawki opodatkowania z prowadzonej działalności
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - usługi edukacyjne - stawka ryczałtu
Objęcie opodatkowaniem, w formie karty podatkowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, działalności lekarza dentysty w roku 2022.
zwolnienie przedmiotowe do wynagrodzenia wypłacanego przez Bank Światowy
Warunki opodatkowania na karcie podatkowej usług ortodontyczne usługi specjalistyczne.
Czy działalność gospodarcza - świadczenie usług pielęgniarek i położnych dla osób fizycznych - ludności (pacjentów), na podstawie umowy zawartej ze Szpitalem Specjalistycznym pozwala wybrać opodatkowanie w formie karty podatkowej?
Czy od 1 stycznia 2012 r. Wnioskodawczyni może zmienić formę opodatkowania z zasad ogólnych na kartą podatkową?
1. Czy w opisanym stanie faktycznym lekarz, podatnik, w rozumieniu ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144 poz.930 ze zm.), wykonuje wolny zawód? 2. Czy w przypadku stwierdzenia, że lekarz, podatnik wykonuje wolny zawód w rozumieniu ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym
Należy stwierdzić, że świadczone przez Wnioskodawcę usługi medyczne spełniają przesłankę przewidzianą w art. 4 ust. 1 pkt 11 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne i stanowią pozarolniczą działalność gospodarczą wykonywaną w ramach wolnego zawodu. W związku z powyższym przychody osiągane ze świadczenia tych usług mogą być opodatkowane w formie