1. Czy kwotę 67 111 zł 01 gr, którą Wnioskodawca spłacił kredyt zaciągnięty w dniu 9 września 2010 r. przeznaczony na remont lokalu mieszkalnego może uwzględnić w wydatkach przeznaczonych na własne cele mieszkaniowe? 2. Czy kwotę 32 500 zł, którą Wnioskodawca przeznaczył na uzupełnienie wkładu budowlanego w rozumieniu ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych może uwzględnić w wydatkach przeznaczonych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
1. Czy do kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego Wnioskodawczyni może zaliczyć w całości wartość wkładu mieszkaniowego? 2. Czy spłata spadkobierców również może być zaliczona do kosztów nabycia ?
W zakresie skutków podatkowych związanych z wniesieniem wkładu budowlanego na poczet wcześniej amortyzowanych składników majątku w spółdzielni mieszkaniowej.
1. Czy w związku ze zbyciem nieruchomości należy zapłacić podatek dochodowy? 2. Jeśli tak, to w jakiej wysokości?
Czy z tytułu odpłatnego zbycia lokalu należy odprowadzić podatek dochodowy?
Czy Spółdzielnia zobowiązana jest do naliczania amortyzacji od kotłowni, czy też kotłownia winna być umarzana w ciężar funduszu?
Czy po stronie członków spółdzielni w związku z otrzymanymi kwotami z tytułu obniżenia wkładu budowlanego, powstał dochód podlegający opodatkowaniu?Jakie w związku z tym deklaracje PIT Spółdzielnia jest obowiązana wystawić dla członków spółdzielni?
Od której daty należy liczyć okres 12 miesięcy w przypadku odpłatnego zbycia lokalu, kiedy dokładnie może je Pan sprzedać bez płacenia podatku od uzyskanego przychodu,Czy ww. mieszkanie jest Pana odrębnym majątkiem i czy tylko Pan powinien złożyć zeznanie podatkowe przy ewentualnym zbyciu mieszkania. Żona Pana nie była i nie jest zameldowana w tym mieszkaniu. Czy żona też powinna się zameldować i dopiero
143182, 146993, 142895 Czy przysługuje prawo odliczenia od podstawy opodatkowania zapłaconych odsetek od zaciągniętego kredytu, w przypadku nabycia w drodze przetargu spółdzielczego własnościowego prawo do lokalu mieszkalnego?
Dotyczy możliwości kontynuacji w 2005r. odliczenia z tytułu wydatków na spłatę kredytu zaciągniętego przez Spółdzielnię Mieszkaniową przed dniem 31 maja 1992r?
Czy podatniczce przysługuje prawo odliczenia od dochodu wydatków na spłatę odsetek od zaciągniętego w 2004r. kredytu hipotecznego w sytuacji, gdy w zeznaniu podatkowym za 1997 r. odliczyła wydatki na spłatę zadłużenia tj. kredytu i odsetek od kredytu na budownictwo mieszkaniowe zaciągniętego przez spółdzielnię mieszkaniową?
Czy nabycie pod tytułem darmym wkładu mieszkaniowego spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego od teściowej, zaliczonej do I grupy podatkowej podlega zwolnieniu na podstawie art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn ?
Czy możliwe jest równoczesne korzystanie z odliczenia od dochodu odsetek od kredytu udzielonego na sfinansowanie inwestycji budowlanych oraz kontynuacja odliczeń w ramach tzw. dużej ulgi budowlanej wydatków poniesionych na wkład mieszkaniowy, a także tego czy istnieje konieczność zwrotu wcześniej odliczonych kwot z tytułu ww. wydatków na wkład mieszkaniowy?
Podatnik zwraca się z pytaniem, czy ma obowiązek deklarowania i odprowadzenia należnego podatku VAT od dopłat wkładu mieszkaniowego lub budowlanego wniesionych po 1 maja 2004r.
Pytanie dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług wkładu budowlanego wniesionego po 1 maja 2004r. przez członków na rzecz których nie zostało ustanowione spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.
Czy mam prawo do złożenia korekty zeznania za 2004 rok i odliczenia od podatku 19% kwoty wydatków na wkład mieszkaniowy i budowlany poniesionych w 1997 roku ?
Wnioskodawcy pytają, czy w 2004 r. przysługuje im prawo do odliczenia od podatku dochodowego od osób fizycznych wydatku poniesionego w 2004 r. tytułem wpłaty do spółdzielni mieszkaniowej pełnego wkładu mieszkaniowego (pełnej spłaty kredytu) jako kontynuacji ulgi rozpoczętej odliczeniem wkładu budowlanego w związku ze spłatą kredytu zaciągniętego przez spółdzielnię mieszkaniową przed 31 maja 1992 r.
Czy podatniczka ma prawo do odliczenia od podatku 19 % wydatków poniesionych w 2004 r. na uzupełnienie wkładu budowlanego do spółdzielni mieszkaniowej, jeżeli w latach 1998-1999 poniosła wydatki na wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej dotyczący tej samej inwestycji ?
Czy można skorzystać z odliczenia kwoty pozostałej do odliczenia w latach następnych, jeżeli spółdzielnia do której wpłacany był wkład budowlany pozostaje w stanie upadłości ale syndyk zgodnie z umową kontynuuje budowę mieszkań?
Czy podlega opodatkowaniu VAT:1. Umowa zlecenie lub umowa o dzieło zawarta z osobą fizyczną nie będącą prawownikiem Spółdzielni (zatrudniona w innym zakładzie pracy w pełnym wymiarze czasu) lub osobą nieprowadzącą działalności gospodarczej - emerytem (byłym pracownikiem Spółdzielni), z której jednoznacznie wynika, że odpowiedzialność za wykonaną pracę ponosi osoba, która ją wykonuje (zlecebiobiorca
Z treści pisma wynika, że w 2000 roku zostało Państwu przydzielone mieszkanie lokatorskie w spółdzielni mieszkaniowej. Wpłacili Państwo wkład mieszkaniowy i z tego tytułu nabyli prawo do odliczenia od podatku wydatków poniesionych na ten cel w 2000 r. - na podstawie art. 27a ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (j. t. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz