Czy sprzedaż dla przedsiębiorcy Pana (...) wierzytelności wymagalnych oraz wierzytelności niewymagalnych i wierzytelności dochodzonych na drodze sądowej należy uznać za usługę opodatkowaną podatkiem od towarów i usług.
Czy Wnioskodawca uprawniony był do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty z tytułu zbycia wierzytelności obejmującej kwotę kaucji gwarancyjnej zatrzymanej przez Kontrahenta?
Zatem, skoro nabycie przez Wnioskodawcę wierzytelności z Grupy I, o której mowa we wniosku nie będzie objęte zakresem ustawy o podatku od towarów i usług (co wynika jednoznacznie z ww. interpretacji), to czynność sprzedaży wierzytelności nie będzie korzystać z wyłączenia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych, o którym mowa w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Czy opisane w zdarzeniu przyszłym przelewy wierzytelności przez Bank na SPV dokonane w ramach usługi sekurytyzacji będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4).
Konwersja przysługującej Wnioskodawcy względem Spółki wierzytelności (pożyczka udzielona spółce wraz z odsetkami) na udziały w polskiej spółce kapitałowej skutkować będzie po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w wysokości wartości wniesionego wkładu niepieniężnego w postaci wierzytelności, na którą składać się będzie
VAT - w zakresie rozpoznania importu usług zwolnionych z VAT i braku obowiązku zapłaty podatku VAT należnego z tytułu cesji wierzytelności własnych.
VAT - w zakresie rozpoznania importu usług zwolnionych z VAT i braku obowiązku zapłaty podatku VAT należnego z tytułu cesji wierzytelności własnych.
czy w sytuacji dokapitalizowania spółki celowej kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy z tytułu wniesienia aportem do spółki celowej wierzytelności Wnioskodawcy o wypłatę zysku będzie kwota odpowiadająca wartości środków pieniężnych stanowiących kwotę zysku należnego Wnioskodawcy
czy w sytuacji dokapitalizowania spółki celowej kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy z tytułu wniesienia aportem do spółki celowej wierzytelności Wnioskodawcy o wypłatę zysku będzie kwota odpowiadająca wartości środków pieniężnych stanowiących kwotę zysku należnego Wnioskodawcy?
zastosowanie art. 12 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011r. Nr 74, poz. 397 z późn. zm.).
1. Czy Wnioskodawca uprawniony był do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty z tytułu zbycia wierzytelności obejmującej kwotę kaucji gwarancyjnej zatrzymanej przez Kontrahenta? 2. Czy Wnioskodawca w prawidłowy sposób obliczył wysokość straty z tytułu zbycia wierzytelności z tytułu kaucji gwarancyjnej, jako różnicę pomiędzy przychodem z tytułu jej zbycia obliczonym przy zastosowaniu wskaźnika
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych w przypadku objęcia udziałów lub akcji w spółce kapitałowej pokrytych wkładem niepieniężnym w postaci akcji w SKA.
Obowiązek zastosowania prewspółczynnika w związku z wykonywaną działalnością w zakresie nabywania wierzytelności trudnych i egzekwowania ich na własny rachunek (art. 86 ust. 2a ustawy o VAT).
Wniesienie aportem wierzytelności oraz zbycie ogółu praw i obowiązków w spółce.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wierzytelności tytułem wkładu niepieniężnego do spółek komandytowych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu sprzedaży udziałów w spółkach komandytowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania momentu powstania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła od wynagrodzeń za usługi audytu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania jako kosztu uzyskania przychodów kwoty brutto wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła od wynagrodzeń za usługi sekurytyzacji.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania różnic kursowych w związku z przychodem z odpłatnego zbycia wierzytelności.
CIT - w zakresie ustalenia wysokości kosztów uzyskania przychodów z tytułu transakcji sprzedaży udziałów w spółce osobowej, objętych w drodze wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci wierzytelności
Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z regulowaniem przez Wnioskodawcę swoich zobowiązań wobec klientów akceptantów, które to zobowiązania wynikają z charakteru prowadzonej działalności gospodarczej oraz Umowy z P. oraz regulacji Międzynarodowych Organizacji Płatniczych?
Wniesienie Wierzytelności własnej do spółki kapitałowej tytułem wkładu niepieniężnego, będzie skutkowało powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy w wysokości wartości nominalnej udziałów wydanych przez spółkę w zamian za aport.