Skutki podatkowe umorzenia przez bank kwoty wierzytelności z tytułu kredytu hipotecznego.
Skutki podatkowe podpisania ugody z bankiem – zaniechanie poboru podatku.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z zawarciem ugody z bankiem.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w odniesieniu do umorzenia kredytu w części, w jakiej został on zaciągnięty na zakup lokalu mieszkalnego oraz możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w odniesieniu do umorzenia części wierzytelności, która została przeznaczona na refinansowanie wkładu własnego oraz refinansowanie kosztów remontu (modernizacji).
Umorzenie części kredytu na podstawie ugody zawartej z bankiem - zaniechanie poboru podatku.
Umorzenie części kredytu oraz zwrot na podstawie ugody zawartej z bankiem.
Umorzenie części kredytu oraz zwrot otrzymany na podstawie ugody z bankiem
Zaniechanie poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z umorzeniem kwot wierzytelności z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Przychód podatkowy z tytułu zbycia wierzytelności na rzecz faktora z tytułu zawartej Umowy.
Skutki zawarcia ugody z bankiem, w której bank umorzył część kredytu oraz wypłacił określoną w ugodzie kwotę.
Umorzenie części kredytu na podstawie ugody z bankiem - zaniechanie poboru podatku.
Skutki podatkowe przeniesienia własności nieruchomości w ramach świadczenia w miejsce wykonania (datio in solutum).
Zaniechanie poboru podatku w związku z umorzeniem części kredytu - dwa kredyty.
Otrzymanie zwrotu oraz umorzenie części kredytu na podstawie ugody bankowej.
Otrzymanie zwrotu oraz umorzenie części kredytu na podstawie ugody bankowej (zaniechanie poboru podatku).
1) Czy Opłata Programowa należna Bankowi od Spółki za świadczenie przez Bank Usługi, stanowi zyski przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 7 ust. 1 Umowy Polsko-Austriackiej i w konsekwencji nie podlega ona opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce, którego podatnikiem byłby Bank, a płatnikiem Spółka? 2) Czy płatności otrzymane przez Spółkę od Dłużników z tytułu spłaty Wierzytelności,
Ustalenia, czy należności uzyskane od Pożyczkobiorców i przekazywane przez W. S.A. do SPV w ramach usługi administrowania Wierzytelnościami nie będą stanowiły płatności, o których mowa w art. 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „updop”), a w konsekwencji, czy należności te nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce.
Skutki podatkowe wynikające z umorzenia wierzytelności kredytowej w związku z zawarciem ugody z bankiem oraz otrzymania kwoty stanowiącej wpłacone wcześniej raty kapitałowo-odsetkowe.
Skutki podatkowe umorzenia części wierzytelności w wyniku ugody z bankiem i zwrotu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w stanie prawnym obowiązującym do 31 grudnia 2017 r. i od 1 stycznia 2018 r., na podstawie: - art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. a ustawy CIT niespłaconych, wymagalnych i nieprzedawnionych opłat i prowizji od pożyczek - art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b ustawy CIT, nieprzedawnionych wierzytelności pożyczkowych
W którym momencie i w jakiej wysokości Spółka powinna rozpoznać przychód z tytułu zbycia Wierzytelności na rzecz Faktora.