Przychodu kosztów uzyskania przychodów w związku z nabyciem ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej. Przychodu w związku ze zbyciem ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej.
Ustalenia czy w wyniku transakcji nieodpłatnego zbycia udziałów w celu ich umorzenia nie powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód podatkowy (pytanie nr 1), oraz ustalenie czy do planowanej transakcji nieodpłatnego zbycia udziałów w celu ich umorzenia znajdą zastosowanie przepisy art. 9a, art 11 oraz art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie nr 2).
momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej leasingu operacyjnego oraz momentu ujęcia do kosztów uzyskania przychodów nierozlicznej opłaty wstępnej w sytuacji przekształcenia umowy leasingu operacyjnego na umowę leasingu finansowego.
Odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowej technologii.
Odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowej technologii.
Podatek od spadków i darowizn w zakresie zachowania prawa do ulgi, o której mowa w art. 16 ust. 1 ustawy.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z zawarciem Umowy Sprzedaży Udziałów, skutków podatkowych związanych z przeniesieniem praw i obowiązków wynikających z Umowy Rachunku Zastrzeżonego.
Całokształt przedstawionego stanu faktycznego wskazuje, że w chwili zawarcia warunkowej umowy sprzedaży akcji nie nastąpiło ich zbycie. Przychód z odpłatnego zbycia akcji miał powstać w momencie w którym ziści się warunek zawieszający, tj. nastąpi przeniesienie posiadania akcji na nabywcę po uiszczeniu przez spółkę ceny za akcje. Skoro bowiem zapłata ceny była związana ze spełnieniem określonego warunku
Czy Wnioskodawcy w rozliczeniu podatku dochodowego będzie przysługiwać prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie licencji A wraz z kosztami jej wdrożenia w wysokości 50% wartości tych wydatków - jako wydatków na nabycie nowych technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawych?
Czy okoliczności opisane powyżej uprawniają naszą spółkę do odliczenia od podstawy opodatkowania na podstawie art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych 50% kwoty wydatków poniesionych na zakup i wdrożenie systemu A, który w momencie wdrożenia był nową technologią w rozumieniu art. 18b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w sytuacji, gdy Spółka nie udzieli podmiotom trzecim licencji lub sublicencji, nie sprzeda, nie wydzierżawi, nie wynajmie posiadanych licencji, a podmioty trzecie będą korzystały z dostępu do serwera lub będą korzystały z Oprogramowania nabytego przez Spółkę w celu wprowadzania danych do Oprogramowania (oraz korzystania z Oprogramowania dla własnych celów), w celu wykonywania przez Spółkę usług
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii.
Spółka zamierza przyjąć do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych xxxx w dniu 31.08.2013 r. i rozpocząć naliczanie amortyzacji od m-ca następnego. Czy jest to właściwa data przyjęcia oprogramowania do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych?
1. Czy Spółka ma prawo do ulgi na nowe technologie w wielkości 50% poniesionych wszystkich wydatków? 2. Czy jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest negatywna, czy Spółka ma prawo do ulgi na nowe technologie w wielkości 50% poniesionych wszystkich wydatków w latach 2012 i 2013? 3. Czy jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest negatywna, Spółka ma prawo do ulgi na nowe technologie w części licencji na oprogramowanie
Prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku z rozpoczęciem świadczenia usług rachunkowo-księgowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii
Czy przenoszenie w przyszłości środków pieniężnych pomiędzy rachunkami bieżącymi Spółki, prowadzonymi w obcych walutach a odpowiednimi walutowymi rachunkami rozliczeniowymi prowadzonym dla Pool Leadera będzie powodować powstawanie różnic kursowych w rozumieniu art. 15a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w ramach opisanego we wniosku schematu cash - poolingu, płatności odsetek na rzecz Pool Leadera z siedzibą w Danii oraz uczestników odpowiednio z siedzibą w Danii, Niemczech, Republice Czeskiej, Szwajcarii w myśl umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, będą podlegać opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych według 5% stawki przewidzianej w art. 11 ust. 2 tych umów?
Czy w opisanym stanie faktycznym, Spółka zobowiązana będzie do sporządzenia dokumentacji podatkowej cen transferowych, o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania przepisów art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych o niedostatecznej kapitalizacji
Sposób określenia obrotu upoważniającego do korzystania ze zwolnienia podmiotowego przy świadczeniu usług turystyki.
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, wydatków poniesionych na nabycie licencji L. wraz z kosztami jej wdrożenia (wydatki przedstawione w pkt 1) i 2) powyżej), w wysokości 50% wartości tych wydatków - jako wydatków na nabycie nowych technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych wydatków poniesionych na nabycie licencji L. wraz z kosztami jej wdrożenia (wydatki przedstawione w pkt 1) i 2) powyżej), w wysokości 50% wartości tych wydatków - jako wydatków na nabycie nowych technologii w rozumieniu art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?