Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w przypadku wydatkowania środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Wydatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego na spłatę kredytu zaciągniętego na nabycie lokalu mieszkalnego, - Najem lokalu mieszkalnego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku gdy nieruchomość zostanie czasowo wynajmowana.
W sytuacji, gdy przekaże Pani swojemu wnukowi udział w lokalu mieszkalnym nabyty w ramach spadku po Pani mężu, nie utraci Pani z tego tytułu prawa do ulgi zawartej w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn, jeżeli będzie w tym lokalu zamieszkiwać przez okres 5 lat, począwszy od okresu określonego w art. 16 ust. 2 pkt 5 lit. a) ww. ustawy; czyli w Pani przypadku – od dnia złożenia zeznania SD
W analizowanym stanie faktycznym darowizna części nieruchomości Wnioskodawcy wchodzącej w skład jego dotychczasowego gospodarstwa rolnego (obecnie tworząca powiększone gospodarstwo rolne) córce spowodowała utratę przez Wnioskodawcę prawa do zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 9 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Warunki konieczne do zachowania prawa do ww. ulgi w postaci
Czy ulga z art. 16 ust. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn przysługuje w sytuacji, gdy środki finansowe pochodzące ze sprzedaży (przed upływem 5 lat od zamieszkania) odziedziczonego spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, będącego przedmiotem ulgi określonej w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn, zostaną w całości przeznaczone na wniesienie wkładu własnego do kredytu
Czy w przypadku przeznaczenia nabytych przez Wnioskodawcę środków ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na rzecz budowy domu mieszkalnego jednorodzinnego, którego budowę Wnioskodawca wykona z żoną (wspólnota ustawowa małżeńska), przysługuje Wnioskodawcy ulga określona w art. 16 ust. 7 pkt 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Brak prawa do zwrotu kwoty wydatkowanej na zakup pozostałych 4 kas rejestrujących.
Skutki podatkowe jakie sprzedaż mieszkania X może wywołać w odniesieniu do zwolnienia, z którego Wnioskodawca wcześniej skorzysta w związku ze sprzedażą mieszkania nabytego w spadku po rodzicach i przeznaczeniem środków z tej sprzedaży na nabycie mieszkania X.
W rezultacie, w omawianej sprawie, Wnioskodawczyni utraciła prawo do ulgi zawartej w art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn, ponieważ środki uzyskane ze sprzedaży zostały przeznaczone na spłatę kredytu hipotecznego oraz na wykończenie domu, a nie na nabycie nowego domu (mieszkania). Przepis art. 16 ust. 7 nie przewiduje zachowania prawa do ulgi w takim przypadku. Tym samym, Wnioskodawczyni
Wnioskodawca zachowa prawo do ulgi mieszkaniowej przysługującej mu od udziału w nabytym w drodze spadku po babci zmarłej w 2001 r. lokalu mieszkalnym, jeżeli sprzeda ww. lokal w związku z koniecznością zmiany warunków mieszkaniowych a środki przeznaczy na spłatę kredytu zaciągniętego uprzednio na zakup domu.
Koszty uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości. Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży nieruchomości na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 updof.
Warunki zachowanie prawa do ulgi, o której mowa w art. 16 ust. 1 ustawy.
Czy w związku z tym zakupiony przez Wnioskodawcę lokal na cele zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych i zamieszkanie w nim wraz z córką oraz późniejsze darowanie jej tego mieszkania, nie spowoduje utraty prawa do zwolnienia z podatku dochodowego przewidzianego w art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy w świetle obowiązujących przepisów, zgodnie z przedstawionymi powyżej faktami 10 letni okres należy liczyć od 31 grudnia 2004 r., aby możliwe było dokonanie sprzedaży lokalu bez konieczności zwrotu ulgi, która przysługiwała na budowę mieszkania z przeznaczeniem na wynajem? 2. Czy w przedmiotowej sprawie zbycie lokalu w 2015 r. spowoduje konieczność zwrotu ulgi, która przysługiwała na budowę
Skutki podatkowe darowizny nieruchomości na rzecz córki oraz skutki podatkowych jakie darowizna spowoduje w odniesieniu do ulgi mieszkaniowej, z której skorzystano w związku ze sprzedażą lokalu mieszkalnego czy wystąpi obowiązek uiszczenia podatku z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego w związku z dokonaną darowizną.
1. Czy w świetle obowiązujących przepisów, zgodnie z przedstawionym w niniejszej sprawie stanem faktycznym należy liczyć 10-letni okres od dnia 31 grudnia 2004 r., aby możliwe było dokonanie sprzedaży lokalu bez konieczności zwrotu ulgi, która przysługiwała na budowę mieszkania z przeznaczeniem na wynajem? 2. Czy w przedmiotowej sprawie zbycie lokalu w 2015 r. spowoduje konieczność zwrotu ulgi, która