Stawka podatku właściwa dla wytworzenia i dostawy książek oraz czasopism.
zastosowanie stawki 0% dla świadczonych usług poligraficznych na rzecz Parlamentu Europejskiego i brak obowiązku sporządzania deklaracji VAT-UE
Stawka podatku VAT dla usług kserowania materiałów należących do zbiorów muzealnych, materiałów nienależących do zbiorów muzealnych oraz usługi poligraficznej (ulotki, druki firmowe, wizytówki, plakaty, zaproszenia, publikacje niskonakładowe).
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla druku i oprawy książek.
Czy Wnioskodawca dokonując sprzedaży czasopisma z dodatkami postępuje prawidłowo opodatkowując ją łącznie stawką VAT w wysokości 5%?
1. Czy druk książek z materiałów własnych, na własnych maszynach i urządzeniach, z wykorzystaniem do pewnych czynności usług podwykonawców, na zlecenie zamawiającego stanowi, w rozumieniu przepisów regulujących opodatkowanie podatkiem od towarów i usług, dostawę towarów czy też świadczenia usług? 2. Jaką stawką podatku od towarów i usług podlega opodatkowanie opisanych wyżej czynności?
uznanie za dostawę czynności polegającej na wykonaniu książek oraz - uznanie za dostawę krajową czynności polegającej na wykonaniu książek na rzecz wydawcy z Niemiec, nie będącego podatnikiem podatku od wartości dodanej
Jaką stawkę podatku należy stosować do dostawy książek (PKWiU 22.11) i czasopism (PKWiU 22.13), oznaczonych stosownymi symbolami ISBN i ISSN, wydrukowanych z własnych materiałów i przeniesienia na nabywcę prawa do rozporządzania tymi towarami jak właściciel?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować w przypadku opracowania i wykonania przewodnika oraz opracowania i wykonania mapy?
Podatek od towarów i usług w zakresie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym mamy do czynienia z dostawą towarów czy jest to świadczenie usług?
Stawka podatku VAT dla czynności drukowania i oprawiania książek, mieszczących się w grupowaniu PKWiU 22.11, z użyciem własnych materiałów i maszyn.
Czy druk książki oznaczonej symbolem ISBN oraz druk czasopisma specjalistycznego oznaczonego symbolem ISSN, stanowi dostawę towaru i tym samym ich dostawa korzysta ze stawki VAT 0%, czy też świadczenie usługi, jeśli zakład do wytworzenia produktu używa w całości materiałów własnych?
Czy wykonywane przez Wnioskodawcę czynności są dostawą towarów, w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o VAT, co skutkuje zastosowaniem 0% stawki podatku dla dostawy czasopism specjalistycznych przez które, zgodnie z § 9 ust. 3 rozporządzenia do ustawy o VAT, należy rozumieć wydawnictwa periodyczne oznaczone symbolem ISSN, objęte kodem PKWiU 22.13 z wyjątkami określonymi w ust. 3 pkt 1-7 ww. paragrafu,
Czynności polegające na wytworzeniu i dostarczeniu wydrukowanych książek i czasopism specjalistycznych oznaczonych odpowiednio symbolami ISBN lub ISSN stanowią dostawę towarów i podlegają opodatkowaniu 0% stawką podatku.
Czy Wnioskodawca ma prawo do stosowania preferencyjnej stawki 0% VAT dla druku książek oznaczonych na podstawie odrębnych przepisów symbolami ISBN oraz czasopism specjalistycznych oznaczonych symbolami ISBN, do wykonania których wykorzystywane są materiały własne drukarni?
stawka podatku 0% dla czynności sprzedaży książek i czasopism specjalistycznych
Czy, w stosunku do stanów faktycznych A - F oraz w świetle art. 7 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. Spółka dokonuje dostaw towaru, czy też świadczy usługę w rozumieniu art. 8 ustawy VAT?
Czy druk książki, broszury, czasopisma posiadającego symbol ISBN lub ISSN stanowi dostawę towaru czy też świadczenie usług, jeśli Wnioskodawca do wytworzenia produktu używa w całości materiałów własnych i przenosi na nabywcę prawo do rozporządzenia towarem jak właściciel? Czy przy druku książek i broszur o nr PKWiU 22.11 oraz czasopism specjalistycznych o nr PKWiU 22.13 można stosować preferencyjną
Jaką stawkę VAT Wnioskodawca powinien zapłacić przy odbiorze książek ? Gdyby w opisanym przypadku VAT wynosił 0%, czy należałoby stosować go do następnych zleceń druku, realizowanych na analogicznych zasadach (ISBN, materiały własne drukarni) ?Gdyby w opisanym przypadku VAT wynosił 0%, gdzie i w jaki sposób można odzyskać nadpłacony VAT ?
Czy takie działanie - postępowanie jest prawidłowe? Czy w takiej sytuacji Wnioskodawca nie musi płacić podatku VAT? Czy do zastosowania stawki zerowej stawki ma znaczenie posiadanie praw autorskich?
Czy dostarczanie klientom książek lub broszur (materiałów wykonanych metodą poligraficzną) wydrukowanych na zamówienie klienta u podwykonawcy (drukarni), po uprzednim przetłumaczeniu tekstów i ich złamaniu przez Wnioskodawcę, stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów w rozumieniu art. 13 ustawy o podatku od towarów i usług podlegającą opodatkowaniu stawką 0% VAT?
Jaka stawka podatku VAT obowiązuje w przypadku sprzedaży przez Wnioskodawcę książek wydrukowanych z materiałów własnych.